Knauf Knauf
Weiter

Vidaus sienų apkalimas gipskartoniu

Vidaus sienų apkalimas gispskartoniu yra naudingas dėl daugybės priežasčių. Visų pirma, jei sienos yra labai nelygios, gipskartonio plokštės padeda jas išlyginti ir paruošti jas kaip kokybišką sienų apdailos pagrindą; gipskartonis taip pat gali pagerinti įrengiamos patalpos garso izoliaciją; galiausiai, jei gipskartonio plokštėmis papildomai apkalamos ir išorinės sienos, tai gali pagerinti šiluminių atitvarų savybes. Be to, pasirinkdami naudoti priešgaisrines gipskartonio plokštes taip pat padidinate net ir patalpų priešgaisrinės saugos lygį. Plačiau apie gipskartonio naudą ir kokybišką jo naudojimą apdailoje pasakoja mūsų specialistai.

Vidaus sienų apkalimas gispskartoniu sprendžia kelis uždavinius: pirmiausia, galime išlyginti sieną, jei esama yra labai nelygi ir paruošti ją kaip kokybišką apdailos pagrindą, antra, ji gali pagerinti garso izoliaciją ir trečia, jei papildomai apkalamos išorės sienos, gali pagerinti šilumines atitvaros savybes. O jei naudosime priešgaisrines gipskartonio plokštes, - padidinsime patalpų gaisrinės saugos lygį.

Rekomenduojama montuoti du sluoksnius gipskartonio plokščių perdengiant skirtingų sluoksnių siūles, kad konstrukcija būtų tvirtesnė, atsparesnė apkrovoms, geriau izoliuotų triukšmą ar ugnį.

Jei reikia aukštesnės kokybės apdailos su geresniais garso izoliacijos, gaisrinės saugos, stiprumo rodikliais, naudojamos universalios „Knauf“ Blue plokštės. Jos yra impregnuotos ir tinkamos naudoti normalaus drėgnumo patalpose. Ypač aukštos kokybės konstrukciją sumontuosite naudodami 15 mm storio plokštes. Dar didesnei garso izoliacijai geriausiai tiks „Knauf“ Silentboard plokštės. Jos ne tik puikiai izoliuoja garsą, bet ir stabdo žemų dažnių triukšmą, gerina sienų priešgaisrines savybes.

Visų plokščių montavimo eiga tokia pat, tik Silentboard plokštės montuojamos horizontaliai. Siekiant pagerinti šilumines savybes, konkstrukcijos karkasas užpildomas iki 5 cm storio termoizoliacine medžiaga, vengiant pritraukti rasos tašką į konstrukcijos vidų.

UW  profilis.
  • CW profilis.

Be plokščių jums reikės:

1. 0,6 mm UW100 perimetrinių profilių, tvirtinamų prie grindų ir lubų.

2. Vertikalių 0,6 mm CW100 profilių. CW profilių nugarėlėje kas 50 cm yra „H“ raidės formos perforaciniai įspaudai, kuriuos statybos vietoje galima atverti ir per juos perkišti mažesnio skersmens vamzdžius, kabelius ir laidus. Dėl skirtingo šoninių dalių pločio (skirtumas maždaug 2 mm) profilius galima jungti – sudėti vieną į kitą.

3. Slydimo juostos Trenn-Fix , slydimo siūlei formuoti.

4. Garso izoliacinės juostos.

5. Savisriegių XTN.

6. Jei siekiame pagerinti šilumines atitvaros savybes – mineralinės vatos. Mineralinės vatos sluoksnio storis neturi viršyti 5 cm.

7. Taip pat garo izoliacinės plėvelės.

1. Pasižymime horizontalių profilų vietą.

2. Montuojame 0,6 mm UW100 profilius prie grindų ir lubų.

3. Pasižymime vertikalių profilių vietas kas 60 cm atstumu.

4. Išlyginame statramsčius ir specialiomis replėmis sutvirtiname konstrukciją pritvirtindami statramsčių viršų ir apačią prie horizontalių profilų.

5. Jei sienas norime ir pašiltinti, tarp statramsčių klojame mineralinę vatą. Vatos dembliai turi būti įkišti į horizontalius profilius.

6. Prie profilių konstrukcijos dvipuse lipnia juosta priklijuojame garo izoliacijos plėvelę.

7. Pagal sienos aukštį atsipjauname gipskartonio plokštes.

8. Montuojame pirmą gipskartonio sluoksnį. Pirmas sluoksnis tvirtinamas savisriegiais XTN kas 75 cm. Svisriegio atstumas nuo krašto – ne mažiau kaip 10 mm.

9. Darbui su plokštėmis praverčia specialūs įrankiai - juostos atpjovimo ašmenys, atpjautos plokštės krašto lyginimo oblius, negamyklinės siūlės paruošimo obliukas.

10. Perimetru klijuojama lipni „Knauf“ Trenn-Fix slydimo juosta.

11. Prieš glaistymą visos siūlės gruntuojamos Rotband Uni gruntu.

12. Plokščių siūlių glaistymui naudojamas „Knauf“ Uniflot glaistas . Paruošto konsistencija turi būti panaši į riebios grietinės. Jis džiūdamas nesitraukia, ko negalima pasakyti apie kitus glaistus. Pirmajam sluoksniui armavimo juostos nereikia. Glaistu užpildomos ir perimetrinės siūlės.

13. Montuojame antrą gipskartonio sluoksnį, antro sluoksnio plokščių siūlės negali sutapti su pirmo sluoksnio siūlėmis. Antras sluoksnis tvirtinamas savisriegiais kas 25 cm.

14. Siūlių armavimui naudojame stiklo audinio armavimo juostą. Vėl glaistome „Knauf“ Uniflot glaistu.

Kai reikalinga pagerinti apdailinamos sienos garso izoliaciją, tam tinkamiausios yra „Knauf“ Blue ir „Knauf“ Silentboard plokštės . Su pastarosiomis galima tikėtis geresnės garso izoliacijos.

Tiek montuojant konstrukciją su „Knauf“ White , tiek „Knauf“ Blue ir Silentboard plokštėmis, naudojamas 0,6 mm CW100 ir UW100 profilių karkasas.

Kai reikia kiek įmanoma mažiau sustorinti sieną, konstrukcija tiesiogiai tvirtinama į esamą sieną ir apdailinama dviem gipskartonio plokščių sluoksniais. Ši konstrukcija gali būti naudojama apdailinant aukštas ( nuo 3 iki 5 m aukščio) sienas.

Šiuo atveju naudojame CD profilius.

Darbų eiga tokia pat kaip ir montuojant apkalimą ant UW ir CW profilių.

Lieka galutinė lubų apddaila - glaistymas prieš dažymą. Turime nuspręsti, kokio lygio paviršiaus norėsime: Q1, Q2, Q3 ar Q4. Plačiai apie paviršių glaistymą rasite čia.

Jei norite pasikonsultuoti ar parinkti medžiagas savo namui, skambinkite į „Knauf” informacijos centrą tel. +370 5 213 2222 arba rašykite info@knauf.lt .

„Knauf” straipsnis publikuotas ASA.LT žurnale 2016 vasario mėn. Pilną straipsnį galite rasti čia.