Knauf Knauf

COKOLIO APDAILOS ĮRENGIMAS

Cokolio apdaila su Knauf Sockel-SM Pro

Pristatome, kaip įrengiama cokolio apdaila su Knauf Sockel-SM Pro. Šis mišinys naudojamas universaliai: ir kaip klijavimo bei armavimo mišinys, ir kaip dekoratyvusis tinkas. Mišinį galima dengti rankomis ar mašininiu būdu.

Weiter

PAGRINDO PARUOŠIMAS PRIEŠ COKOLIO APDAILĄ

Nuvalykite nuo pagrindo dulkes ir atplaišas, pašalinkite didesnius nelygumus. Patikrinkite ar pagrindai yra atlaikantys apkrovas, sausi, lygūs, nedulkėti, be tepalo dėmių ir kitų sukibimą su pagrindu mažinančių sluoksnių ir dalelių.

Nugruntuokite paviršių. Gruntuotas paviršius turi džiūti mažiausiai 12 valandų.

Tais atvejais kai cokolis padengtas bitumine hidroizoliacijos danga, izoliacines plokštes galima klijuoti su Sockel-SM Pro be jokio papildomo gruntavimo.

MIŠINIO PARUOŠIMAS

Maišo turinį sumaišyti su maždaug 7,7 l švaraus vandens, be jokių papildomų priedų.

MIŠINIO MAIŠYMAS

Apie 2 minutes intensyviai maišykite mišinį, kol gausite darbui tinkamą skiedinį be gumuliukų. Skieskite tik švariu vandeniu, maišant nenaudokite jokių papildomų medžiagų. Panaudotus įrankius ir prietaisus nedelsiant nuplaukite vandeniu.

COKOLIO IZOLIACINIŲ PLOKŠČIŲ klijavimas:Taškinis klijavimas ≥ 40 %.

Klijus denkite izoliacinių plokščių kraštuose (visu perimetru) apie 50 mm pločio juosta ir papildomai denkite 3 delno dydžio taškus plokštės viduryje. Atsižvelgiant į pagrindo savybes (senas tinkas, dažai, teptinės bituminės dangos, prilydomos bituminės dangos su pabarstu ir t. t.), izoliacines plokštes reikia papildomai tvirtinti smeigėmis (≥ 150 mm virš grunto paviršiaus).

COKOLIO IZOLIACINIŲ PLOKŠČIŲ KLIJAVIMAS: Klijavimas visa plokštuma

Klijuojant ant bituminės teptinės (pavyzdžiui, PCI Pecimor® 2K) arba ritininės bituminės dangos su pabarstu, klijus ant izoliacinės plokštės denkite dantytu glaistikliu per visą plokštumos plotą. Nebūtina papildomai tvirtinti izoliacinių plokščių smeigėmis (≥ 150 mm virš grunto paviršiaus).

IZOLIACINIŲ PLOKŠČIŲ KLIJAVIMAS

Izoliacinės plokštės nedelsiant, vėliausiai po 10 minučių įspauskite įplukdant ant klijuojamo paviršiaus. Kitus darbus galima pradėti ne anksčiau kaip po 48 valandų.

MIŠINIO PARUOŠIMAS IZOLIACINES PLOKŠTES TINKUOJANT MAŠININIU BŪDU

Ruošiant skiedinį mašininiu būdu su maišymo siurbliais, pavyzdžiui, PFT G4, vandens kiekį parinkite tinkamai konsistencijai išgauti.

IZOLIACINIŲ PLOKŠČIŲ TINKAVIMAS MAŠININIU BŪDU

Knauf Sockel-SM Pro Pro denkite minimum 5 mm sluoksniu. Padengtą sluoksnį paskirstykite ir apdorokite dantyta glaistykle.

TINKUOTO PAVIRŠIAUS ARMAVIMAS

Angų kampuose į Knauf Sockel-SM Pro sluoksnį įplukdykite armavimo juostą 100/150 mm, papildomai įplukdykite įstrižai armuotą 300/500 mm arba strėlės antgalio formos juostą. Tuomet visą plokštumą armuokite Knauf armuojamuoju tinklu, kurio juostos perkeičiamos mažiausiai kas 100 mm. Tinklą įplukdykite į armuojamojo sluoksnio išorinį trečdalį.

Visas armuojamasis tinklas turi būti padengtas armuojamuoju mišiniu. Armuojamojo sluoksnio storis cokolio dalyje turi siekti minimum 5 mm. Papildoma apsauga nuo drėgmės užtikrinama, kai visas tinko sluoksnis, t. y. armuojamasis ir viršutinis sluoksnis siekia bent 7 mm. Taigi būtina kontroliuoti dengiamo sluoksnio storį.

DEKORATYVAUS SLUOKSNIO DENGIMAS

Užtrintas („veltas“) Knauf Sockel-SM Pro paviršų galite dengti anksčiausiai kitą dieną po pagrindinio armavimo. Užtrinamo sluoksnio storis turi būti 1–2 mm. Paviršių užtrinkite sustingus padengtam sluoksniui. Geriausias rezultatas pasiekiamas kai užtrinamasis sluoksnis dedamas per du kartus. Pirmasis dengiamas apie 1 mm sluoksnio storio, antrasis sluoksnis tokio pat storio tepamas po maždaug 15 – 30 min. ir užtrinamas.

Prieš dažant Knauf Sockel-SM Pro turi būti visiškai išdžiūvęs ir sukietėjęs. Dažyti ar dengti dangą galima ne anksčiau kaip po 7 dienų. Dažomas paviršius gruntuojamas Knauf Tiefengrund / Grundol gruntu, dažoma dviem sluoksniais Knauf Autol (silikoninės dervos) arba Knauf Fassadol (gryno akrilato, sustiprinti siloksanu) dažais.

Paviršiui sukietėjus ir išdžiūvus, požeminę cokolio dalį, padengtą Knauf Sockel-SM Pro , reikia apsaugoti drenažine kaušelių danga.