Knauf Knauf
Atgal

Gipsiniai tinkai: sėkmė garantuota!

Gipsiniai tinkai: sėkmė garantuota!

Įsirenginėjant naujus namus, išmūrytas sienas įprastai dengiame tinku, tuomet jas glaistome, o šio proceso pabaigoje dedame galutinę apdailą – dažus, tapetus, plyteles ar dekoratyvinį tinką. Jei pasirinkote pastarąjį variantą, turite atsiminti, kad apdailos kokybė labai priklauso nuo to, kokį tinką naudosite. Populiariausi rinkoje sprendimai – gipsiniai arba kalkių ir cemento mišiniai. Kurį geriau pasirinkti ir kodėl? Rekomenduojame rinktis gipsinius mišinius, turinčius galybę privalumų.

Gipsas – tai viena seniausių žinomų statybinių medžiagų. Istorikai teigia, kad jis pastatų statybai buvo naudojamas dar 7000 metų prieš Kristų. Nuostabu, kad, naudojant tokį pat iškastinį gipsinį akmenį, kaip ir mūsų protėvių laikais, gaminami ir šiuolaikiniai tinkavimo mišiniai.

Gipsas yra ekologiška, gamtos sukurta, karjeruose kasama natūrali medžiaga, plačiai naudojama ne tik statyboje, bet ir medicinoje. Beveik kiekvienam, lūžus rankai ar kojai, yra tekę kelis mėnesius pavaikščioti su gipsiniu įtvaru. Gipsinio tinko pH yra artimas žmogaus odos pH, todėl jis nedirgina odos, be to, yra bekvapis ir neturi alergiją sukeliančių metalo oksidų. Rozenheimo statybos biologijos instituto specialistai atliko mūsų gipsinio tinko poveikio sveikatai bei aplinkai bandymus ir patvirtino, kad jį galima naudoti be jokių apribojimų.

Lyginant su kalkių cemento tinkais, gipsinis tinkas pasižymi mažu šilumos laidumu. Palietę gipsiniu tinku padengtą paviršių, pajusite šilumą. Mažas medžiagos šilumos laidumas lemia ir mažesnius šilumos nuostolius, o tai padeda taupyti šildymui naudojamą energiją.

Labai svarbu ir mišinio ekonomiškumas. Palyginti su kalkių ir cemento mišiniais, gipsinio tinko sąnaudos yra beveik perpus mažesnės. Jis patikimai sukimba su paviršiais, o dėl medžiagos lengvumo juo galima tinkuoti ne tik sienas, bet ir lubas. Tinko sluoksnis išliks patikimai sukibęs su lubų pagrindu, nuo savo svorio neatsisluoksniuos ir nenukris žemyn. Be to, gipsinis tinkas toks tvirtas, kad netrupės ir nebyrės, net kai į sieną arba lubas prireiks įkalti vinį.

Naudojant gipsinį tinką galima paruošti lygų ir glotnų paviršių jo neglaistant. Tai įmanoma dėl to, kad ta pačia medžiaga paviršius ir užtinkuojamas, ir nuglaistomas, tad vėliau reikia mažiau glaistymo medžiagų ir mažiau darbo, o tai papildomai taupo užsakovo pinigus. Jei apdailai pasirinksite tapetus – sienų papildomai glaistyti nė nereikės, nes paviršius jau bus paruoštas jiems klijuoti.

Dar vienas privalumas – tinko stingimo procesas. Gipso mišinį sumaišius su vandeniu, prasideda kristalizavimosi reakcija, kurios metu sunaudojamas skiedinyje esantis vanduo. Kietėdamas mišinys nepraranda tūrio, beveik neslūgsta, yra elastingesnis ir netrūkinėja. Tokiu tinku galima tinkuoti storesniu sluoksniu nei naudojant kalkių ir cemento ar polimerinius mišinius. O ir džiūsta jis greičiau: maždaug po 14 dienų sienas jau galima dažyti arba klijuoti tapetais. Greičiau atlikta apdaila pagreitina ir patį maloniausią – įsikėlimo – etapą.

Mūsų gipso tinkais galima tinkuoti visas sienas, kurių neveikia nuolatinė drėgmė. Perteklinę oro drėgmę gipsas sugeria, o kai oras patalpoje išsausėja – išskiria ją atgal, natūraliai reguliuodamas patalpų mikroklimatą ir darydamas jį tolygesnį bei labiau komfortišką.

Kalbant apie sienų lygumą – dažnai užsakovui ir meistrui gana sunku rasti bendrą sutarimą, nes abi pusės turi skirtingą „lygių sienų“ suvokimą. Dėl šios priežasties įdiegėme paviršių paruošimo lygių standartą Q1–Q4. Jis nusako, kokio glotnumo siena turėtų būti, norint ją tinkamai paruošti vienai ar kitai apdailos rūšiai. Taip užsakovui lengviau susikalbėti su darbus atliekančiais specialistais, o šiems – geriau suprasti, kokio lygumo ir glotnumo paviršiaus iš jų reikalaus užsakovas.

Tarkim, Q1 – paties rupiausio sienos paruošimo lygio – užtenka plytelėms ar dekoratyviniam akmeniui klijuoti. Q2 lygiu paruoštas paviršius puikiai tinka dengti dekoratyviniu tinku ar klijuoti gruoblėtus pluoštinius tapetus. Q3 lygis, galima sakyti, – mūsų kasdienė klasika. Juo parengtas sienas galima dažyti matiniais dažais ar klijuoti įvairaus storio standartiniais tapetais. O aukščiausias – Q4 lygis – garantuoja visišką paviršiaus glotnumą ir lygumą. Jis tiks, jei planuojate sienas dažyti blizgiais dažais.

Mes gaminame daugybę skirtingiems vartotojo poreikiams tinkamų gipsinio tinko rūšių: kietus ir atsparius smūgiams, grublėtus, palengvintus, skirtus priešgaisrinėms sistemoms arba tinkamus užtinkuoti sienose ar lubose šildymo ar šaldymo sistemas. Bet kokiai patalpos paskirčiai ir bet kokiam dizainui Jūs rasite būtent tai, ko reikia.

Praturtinta ir ištobulinta XXI-ojo amžiaus naujovėmis, paviršiaus padengimo gipsu technologija kaip niekad atitinka laiko dvasią. Dar niekada nebuvo taip paprasta ir lengva pasiekti reikiamą paviršiaus kokybę naudojantis mūsų produkcijos teikiamais privalumais!

Jei norite pasikonsultuoti ar parinkti medžiagas savo namui, skambinkite į „Knauf” informacijos centrą tel. +370 5 213 2222 arba rašykite info@knauf.lt .

„Knauf” straipsnis publikuotas Namas ir aš žurnale 2016 sausio mėn. Pilną žurnalo straipsnį galite rasti čia .