Knauf Knauf

GIPSKARTONIO PLOKŠTĖS

Weiter

VISKAS KĄ TURITE ŽINOTI: GIPSKARTONIO PLOKŠTĖS

Gipskartonio plokščių populiarumą ir platų naudojimą lemia unikalus derinys: prieinama kaina, montavimo paprastumas ir puikios eksploatacinės savybės. Svarbūs privalumai yra ir nedidelis konstrukcijos svoris, galimybė pasirinkti reikiamo dydžio ir savybių plokštes, patvarumas, garso izoliacija bei patogus ir paprastas komunikacijų įrengimas gipskartonio sistemose.

KNAUF gipso kartono plokštes sudaro tarp kartono sluoksnių esanti gipso šerdis su specialiomis priemaišomis ir armavimo komponentais. Kartono apvalkalas dengiantis gipso šerdį yra nekenksmingas aplinkai ir tinkamas naudoti gyvenamosiose patalpose. Priekinėje plokštės pusėje esantis kartonas yra padidintos gramatūros, dėl to gipskartonio plokštės puikiai tinka aukštos kokybės dekoratyvinei apdailai. Plokštės viduje esanti gipso šerdis yra atspari ugniai ir į aplinką neišskiria jokių kenksmingų medžiagų. Priedai, sumaišyti su gipso rišikliu, padidina bendrą plokštės stiprumą, tankį ir kitas eksploatacines savybes. Be to, specialūs lipnūs komponentai užtikrina tvirtą gipso ir kartono sukibimą.

 • Gipskartonio plokščių istorija

  1881 - 1910

  Pirmąjį modernaus gipso kartono analogą išrado amerikiečių inžinierius Augustinas Secketas (Augustine Sackett), kuris pagamino 5 mm storio medžiagą, susidedančią iš 10 kartono sluoksnių, suklijuotų gipso skiediniu. Naujos technologijos patentas buvo išduotas amžiaus pabaigoje - 1881 metais. Labiau pažįstamą šiuolaikiniam žmogui išvaizdą gipskartonis įgijo XX amžiaus pradžioje Stefan Kelly pastangomis. Jis užpatentavo gipso šerdį tarp kartono sluoksniu iš abiejų pusių. Taip gimė moderni gipso plokštė. Europoje pirmoji moderni gipso kartono plokščių gamykla pradėjo veikti Jungtinėje karalystėje, Liverpulyje, 1917 m.

 • 1932 - 1958

  Pagrindinį vaidmenį sparčiai didėjant gipso kartono populiarumui turėjo 1932 m. Vokietijoje įsteigta įmonė, gaminanti įvairias statybines medžiagas ir konstrukcijas. Kadangi verslą pradėjo du broliai, Alfonsas ir Karlas Knaufai, įmonė pavadinta KNAUF. 1958 m. „Knauf“ tiesiogiai dalyvaujant Alfonsui Knaufui sukūrė pirmąją gipso plokščių gamybos liniją. Bendrovės specialistai nuolat dirbo tobulindami gipso kartono plokščių dizainą, siekdami dar labiau pagerinti eksploatacines savybes, išplėsti panaudojimo galimybes.

 • 1958 - dabar

  Metai iš metų medžiaga užkariavo viso išsivysčiusio pasaulio statybų rinkas. Dėl labai palačių panaudojimo galimybių bei paprasto ir greito montavimo gipso kartono plokštės tapo nepakeičiamas vidaus apdailos elementas.

GIPSKARTONIO PLOKŠČIŲ PRIVALUMAI

 • STABILUMAS

  STABILUMAS

 • GARSO IZOLIACIJA

  GARSO IZOLIACIJA

 • GREITAS ĮRENGIMAS

  GREITAS ĮRENGIMAS

 • MAŽAS SVORIS

  MAŽAS SVORIS

 • ATSPARUMAS DRĖGMEI

  ATSPARUMAS DRĖGMEI

POPULIARIAUSIOS BRIAUNŲ RŪŠYS

Kadangi gipskartonio plokščių gamybos procesas yra nepertraukiamas, gipskartonio plokštės turi gamykloje suformuotas ištisines išilgines briaunas ir pjūvio briaunas trumpojoje kraštinėje, nes nuo konvejerio nuimamą plokštę galima supjaustytinorimo ilgio. Gamykloje paruošta išilginė briauna gali būti kartonu dengta ištisinė išilginė briauna (VK), pusapvalė išilginė briauna (HRK), pusapvalė nuožulni išilginė briauna (HRAK), nuožulni nusklembtoji briauna (AFK) arba nuožulni išilginė briauna (AK). Skersinėbriauna gali būti briauna su atviru gipso branduoliu (SK arba SFK tipo).Sausosios statybos rinkoje dažniausios išilginės briaunos yra HRAK ir АK.Esant briaunai HRAK ir naudojant Uniflott gipsinį glaistą, jeigu gipskartonio sienos konstrukcija yra su dvisluoksne apkala ir yra ne aukštesnė kaip 2,5 m, o jos neveikia jokios apkrovos, antro (paskutinio) gipskartonio plokščių sluoksnio siūlę galima glaistyti ir nenaudojant siūlių armavimo juostos. Luboms naudojamo gipskartonio siūles būtina armuoti. Esant visų kitų tipų briaunoms, kad ir kokia būtų glaisto medžiaga, visada reikalinga siūlių armavimo juosta. O esant HRAK briaunoms ir naudojant Uniflott glaistą bei armavimo juostą Kurt , suformuojamos tvirčiausios siūlės. Statybų objektuose dažnai pasitaiko mišriųjų siūlių, kurios atsiranda taikant atpjautus gipskartonio elementus, todėl tokiais atvejais visada būtinanaudoti siūlių armavimo juostas. Mišriosios siūlės – tai siūlės, kurias sudaro dvi skirtingo tipo briaunos, pavyzdžiui, HRAK su SK arba SFK.

Reikalavimai statybinėms aikštelėms, atliekant atliekant gipso kartono sistemų montavimo darbus

Tam, kad būtų išvengta atlikimo klaidų, montuojant gipso kartono plokščių sistemas ir užtikrintos bendros sąlygos statybvietėse, yra sukurtos taisyklės ir reikalavimai, skirti architektams, techninės priežiūros specialistams ir statybininkams, atliekantiems montavimo darbus:

 • Sandėliavimas
 • Plokštės ir visi priedai turi būti saugomi nuo žalingo drėgmės poveikio.
 • Gipso produktai visada turi būti laikomi tik sausoje aplinkoje.
 • Gipso plokštės laikomos tik horizontalioje padėtyje, ant lygios plokštumos, pvz., ant medinių palečių arba ant medinių tašelių, išdėstytų 35 cm tarpais. Toks sandėliavimas padeda išvengti plokščių deformacijų ir lūžių.
 • Netinkamas sandėliavimas (pvz., nevienodo dydžio tašeliai, drėgmės poveikis) sukelia deformacijas, kurios stipriai apsunkina kokybiškus ir greitus montavimo darbus.
 • Sudrėkusias plokštes prieš montavimą būtina išdžiovinti, laikant jas ant lygaus pagrindo.
 • Plokštes sandėliuojant pastatuose, atkreipti dėmesį į perdangų laikomąją gebą.

VIDEO

Literatūra

Straipsniai

 • Armavimo juosta „Knauf” Kurt - kai reikia itin tvirto sukibimo

  Armavimo juosta „Knauf” Kurt - kai reikia itin tvirto sukibimo

  „Knauf” Kurt – tai iš specialaus popieriaus pagaminta ir stiklo plaušu armuota 50 mm pločio siūlių ir vidinių kampų armavimo juosta, skirta gipskartonio plokščių sujungimo siūlių užglaistymui patalpų viduje. Juostos paviršiaus padengimas stiklo plaušu užtikrina itin gerą juostos sukibimą su glaistu, tuo pačiu ji sutvirtina plokščių sujungimo vietas. Plačiau apie šią juostą pasakoja mūsų specialistai. Skaityti visą straipsnį
 • Efektyviausia būsto apsauga nuo triukšmo – sunkesnės gipskartonio plokštės

  Efektyviausia būsto apsauga nuo triukšmo – sunkesnės gipskartonio plokštės

  Kruopščiai kuriamą jaukių namų atmosferą ir puoselėjamą gyvenimo kokybę gali sugriauti plika akimi nematomi trūkumai. Skaityti visą straipsnį
 • Garso izoliacija namie: ką daryti, kad netektų klausytis kaimynų ginčų?

  Garso izoliacija namie

  Kaip įsirengti būstą, kurio sienos, grindys ir lubos nepraleistų kaimynų trepsėjimo, ginčų ar muzikos garsų? Skaityti visą straipsnį
 • Akustinis komfortas - viena esminių

  Akustinis komfortas - viena esminių sveikos aplinkos sąlygų

  Kasdieniame gyvenime žmogų nuolat supa garsai: foninis triukšmas viešosiose erdvėse, miesto atgarsiai, medžių šlamėjimas miške, garsi muzika koncerte, mūsų pačių kvėpavimas. Absoliuti tyla nėra nei įprasta, nei naudinga. Ir vis dėlto garsą patalpose būtina suvaldyti, nes lydimi triukšmo visą dieną rizikuojame savo sveikata ir psichiniu komfortu. Daugiau

Jums taip pat galėtų būti įdomu

 • Gipskartonio lubų montavimas

  Gipskartonio lubų montavimas

  Sužinokite, kaip montuoti lubas D112 – dviejų lygių CD profilių karkaso lubas.
  Skaityti daugiau
 • Gipskartonio plokščių pertvarų montavimas

  Gipskartonio plokščių pertvarų montavimas

  Pristatome kaip montuoti pertvarą W112 – viengubo metalinio karkaso pertvarą su dviguba gipskartonio plokščių danga.
  Skaityti daugiau

DAUGIAU INFORMACIJOS