Knauf Knauf

Garso izoliacija ir akustika

Ramybė kiekviename centimetre

PATALPŲ KOMFORTAS SU KNAUF SPRENDIMAIS

Gera patalpų garso izoliacija ir akustika gali sukurti itin komfortišką gyvenamąją ar darbo aplinką.

Weiter

VISKAS, KĄ TURITE ŽINOTI: GARSO IZOLIACIJA IR AKUSTIKA

Kaip sukurti gerą patalpų garso izoliaciją?

Garso suvaldymas aktualus visų tipų pastatuose - nuo gyvenamųjų iki komercinių. Šis 6 minučių video yra parpastas ir aiškus įvadas į garsą ir jo reiškinius.

knauf garsoizoliacija lentele-02
Kodėl verta rinktis gipskartonio pertvarą

Palyginimas: masyvių konstrukcijų ir gipskartonio pertvarų garso izoliacinės savybės ir užimamas plotas.

knauf garsoizoliacija lentele-01
Garso izoliacijos klasės

Tarpbutinių garsą izoliuojančių gipskartonio pertvarų savybės.

garso izoliacija siena-01
Gipskartonio konstrukcijų klasika

Gipskartonio plokštė White visada yra geras pasirinkimas, kai konstrukcijai nekeliama ypatingų garso izoliacijos reikalavimų.

garso izoliacija siena-02
Ekonominis sprendimas

Dvigubai padidinus pertvaros ertmę ir įrengus storesnį mineralinės vatos sluoksnį, galima konstrukcijos garso izoliaciją pagerinti apie 3 dB.

garso izoliacija siena D-03
Universalus sprendimas

Panaudojus specialią plokštę Red, pasiekiami puikūs gaisrinės saugos rodikliai ir kartu gaunama gana gera garso izoliacija.

garso izoliacija foto02-04
Aukštos vertės garso izoliacijos sprendimas

Plokštės Blue ne tik pagerina konstrukcijos garso izoliacijos parametrus, bet ir suteikia papildomų verčių: konstrukcija tampa atspari smūgiams, ją galima įrengti drėgmės ir vandens veikiamose patalpose, be to, ji pasižymi puikia gaisrine sauga.

garso izoliacija foto02-05
Akivaizdžiai geresnė garso izoliacija

Silentboard ir Blue plokščių derinys 150 mm storio pertvaros garso izoliacijos rodiklį pagerina dar maždaug 5 dB. Šio tipo pertvaros – puikus pasirinkimas, kai aktualus nedidelis konstrukcijos storis ir būtina puiki garso izoliacija.

garso izoliacija foto02-06
Patys aukščiausi reikalavimai

Garso izoliacinės plokštės Silentboard kartu su MW profiliais užtikrina aukščiausio lygio garso izoliaciją. Specialūs garso bangas gerinantys profiliai leidžia pasiekti aukščiausią lygį.

garso izoliacija foto02-07
Ekstra klasės garso izoliacija

High-end klasės garso izoliacija, kai pertvaros storis neviršija 180 mm. Papildomos Silentboard plokštės sluoksnis leidžia pasiekti fantastišką garso izoliacijos lygį, o tai padaryti galima tik šiek tiek pastorinus konstrukciją. Silentboard plokštės visada yra tinkamas pasirinkimas – tiek statant naujai, tiek gerinant jau esamas konstrukcijas.

Kas yra patalpų akustika?

Populiarėjant moderniosios architektūros kryptims, kur dominuoja lygūs ir glotnūs paviršiai, žinios apie patalpų akustiką tampa labai svarbios. Šiame video aiškiai ir paprastai paaiškiname, kas yra patalpų akusika ir kaip ją užtikrinti.

41 (4)

Jei triukšmauja kaimynas, galime pagerinti perdangų ir sienų garso izoliacines savybes. Tačiau ką daryti, jei triukšmas kyla patalpoje, kurioje esame? Atsakymas – kurti gerą patalpų akustiką. Dėl blogos patalpų akustikos:

• mažėja gebėjimas susikaupti ir suprasti pašnekovą.

• Greičiau pavargstame.

• Mažėja darbingumas.

• Gali kilti fiziniai skausmai galvos srityje.

• Padidėja psichikos sutrikimų rizika.

Garsumo spiralė
Garsumo spiralė

Jei patalpoje kalbama keliese, o akustikos kokybė prasta, triukšmo lygis patalpoje sparčiai didėja dėl garsumo spiralės efekto. Štai kodėl restoranuose nepavyksta susikalbėti nerėkiant.

Tačiau naudojant tinkamas akustines priemones galima tam užkirsti kelią. Jei patalpoje yra daug garsą sugeriančių paviršių, sklindančio garso signalo atspindėjimai yra slopinami, mažėja aidėjimo trukmė. Garso energijai greitai mažėjant sumažinamas ir triukšmo lygis.

Straipsniai

 • 7 svarbiausi klausimai apie akustinį komfortą namuose

  7 svarbiausi klausimai apie akustinį komfortą namuose

  Jaukūs namai – tai šeimyninė šiluma, saugi aplinka, komfortiškas dizainas ir širdžiai mielos detalės. Tobulą namų paveikslą gali sugriauti iš pirmo žvilgsnio nekaltas piktadarys... tirukšmas! Skaityti visą straipsnį
 • Garso izoliacija namie: ką daryti, kad netektų klausytis kaimynų ginčų?

  Garso izoliacija namie

  Kaip įsirengti būstą, kurio sienos, grindys ir lubos nepraleistų kaimynų trepsėjimo, ginčų ar muzikos garsų? Skaityti visą straipsnį
 • Komfortą namuose lemia ir akustika

  Komfortą namuose lemia ir akustika

  Net šiuolaikiškai įrengtame būste gali tekti kęsti neigiamą garso poveikį sveikatai ir gyvenimo kokybei. Kaip užtikrinti gerą akustiką savo namuose? Skaityti visą straipsnį
 • Mokyklų renovacija – svarbi ir akustika

  Mokyklų renovacija – svarbi ir akustika

  Mokyklose rezultatai tiesiogiai susiję ne tik su mokslo kokybe, bet ir su klasių bei auditorijų patalpų dizainu. Skaityti visą straipsnį
 • Akustika ir ligoninių statyba

  Akustika ir ligoninių statyba

  Jauki bei maloni ligoninės aplinka pagerina ir pagreitina ligonių sveikimą. Skaityti visą straipsnį
 • Inovatyvios „Knauf“ apsaugos nuo triukšmo sistemos

  Inovatyvios „Knauf“ apsaugos nuo triukšmo sistemos

  Statant A ar dar aukštesnės energetinio efektyvumo klasės pastatus siekiama geresnės gyvenimo kokybės bei kiek įmanoma daugiau komforto. Skaityti visą straipsnį
 • Efektyviausia būsto apsauga nuo triukšmo – sunkesnės gipskartonio plokštės

  Efektyviausia būsto apsauga nuo triukšmo – sunkesnės gipskartonio plokštės

  Kruopščiai kuriamą jaukių namų atmosferą ir puoselėjamą gyvenimo kokybę gali sugriauti plika akimi nematomi trūkumai. Skaityti visą straipsnį
 • Naujosios akustinės lubų burės

  Naujosios akustinės lubų burės

  Naujosios lubų burės „Knauf“ Cleaneo Up užtikrina ne tik gerą akustiką. Naudojant parengto paviršiaus, patraukliai atrodančią komplekto sistemą galima labai greitai ir švariai ją sumontuoti. Skaityti visą straipsnį

VIDEO