Knauf Knauf

Efektyviausia būsto apsauga nuo triukšmo – sunkesnės gipskartonio plokštės

Weiter

Iš anksto įvertinti galimas problemas - sudėtinga

Kruopščiai kuriamą jaukių namų atmosferą ir puoselėjamą gyvenimo kokybę gali sugriauti plika akimi nematomi trūkumai. Vienas jų – triukšmas: dėl prastos garso izoliacijos nukenčia mūsų poilsis, darbingumas, o ilgainiui – ir sveikata. Tačiau specialistai užtikrina, kad šiandien rinkoje apstu priemonių, efektyviai užkertančių kelią šiai problemai.

Dažniausiai įsitikinti, ar patalpos tinkamai apsaugotos nuo triukšmo, pavyksta tik jose praleidus daugiau laiko. Ilgalaikis triukšmas pradeda kliudyti visaverčiam gyvenimui ir gali sukelti net pavojingas ligas. Prasta garso izoliacija ypač kenksminga vaikų sveikatai. Vis dėlto iš anksto įvertinus tam tikrus veiksnius galima numanyti, ar patalpose garso izoliacija bus pakankama, ar gali tekti kęsti sklindantį triukšmą. Pirmiausia reikėtų įsitikinti, ar pastatas įvertintas Statybų inspekcijos ir ar atitinka higienos reikalavimus. Kitas rekomenduojamas žingsnis – išsiaiškinti, iš kokių medžiagų padaryta pertvara, skirianti išsirinktą būstą nuo gretimo. Todėl kas kartą pravartu susipažinti su gamintojo skelbiama informacija apie izoliacines šio gaminio ypatybes ir įvertinti, ar jų pakaks apsisaugoti nuo triukšmo.

Sienos storis – reikšmingas veiksnys sprendžiant, kiek ji sulaiko triukšmą, tačiau nevienintelis. Labai svarbu ir pertvaros medžiagiškumas. Pavyzdžiui, gipskartonio konstrukcijos pranašesnės už blokelių mūro sieną, nes plonesnė gipskartonio konstrukcijos pertvara sulaikys tiek pat garso decibelų kiek ir storesnė blokelių pertvara.

Užtikrina ir gaisrinę saugą

Knauf asortimente yra didelė gipskartonio plokščių įvairovė. Jos pasižymi skirtingomis garso izoliacinėmis ypatybėmis ir gali būti plačiai pritaikomos: nuo įprastų erdvių, kuriose norima tiesiog kokybiškai gyventi ir negirdėti garsesnio triukšmo, iki specializuotų patalpų, kurioms būtina aukščiausios kokybės garso izoliacija.

Pavyzdžiui, White gipskartonio plokštės yra tinkamiausias pasirinkimas, kai konstrukcijai nekeliami ypatingi garso izoliacijos reikalavimai. Šios plokštės taip pat išsiskiria puikiu kainos ir kokybės santykiu. Naudojant specialias gaisrinės saugos sistemų plokštes Red ne tik gana gerai izoliuojamas garsas, bet ir užtikrinama gaisrinė sauga. Blue garso izoliacijos plokštės konstrukcijai suteikia ir papildomų ypatybių, pavyzdžiui, didelį atsparumą smūgiams ir užtikrina puikią gaisrinę saugą. Pasirinkus šias plokštes normalaus garsumo kalbėjimas, sklindantis iš už pertvaros, yra šiek tiek girdimas, bet nesuprantamas. Norint nestoros konstrukcijos ir puikios garso izoliacijos, rekomenduojama rinktis Silentboard ir Blue plokščių derinį.

Aukščiausius triukšmo izoliacijos reikalavimus keliančių patalpų savininkams rekomenduojama rinktis Silentboard plokščių ir MW profilių derinį. Pasirinkę šių medžiagų derinį galime gauti 71 decibelo garso izoliaciją esant tik 155 mm pertvaros pločiui. Pasirinkus tokią pertvarą labai garsi muzika patalpoje bus girdėti, tačiau normalaus garsumo muzikos ir kalbėjimo, sklindančio kitapus pertvaros, žmonės negirdės.

Susigaudyti gipskartonio plokščių įvairovėje pirkėjams padės kelios rekomendacijos. Pirmiausia derėtų žinoti, kad gretimus būstus skirianti siena turėtų užtikrinti bent 55 decibelų garso izoliaciją. Kita vertus, vieni žmonės labiau jautresni triukšmui, kiti – mažiau. Tad įvertinus šiuos dalykus vertėtų spręsti, ar tokios garso izoliacijos pakaks, ar reikia pasirūpinti papildoma apsauga. Taip pat, atsižvelgiant į savo ir artimųjų gyvenimo būdą, rekomenduojama apsvarstyti, ar papildoma garso izoliacija reikėtų pasirūpinti ir rengiant vidaus pertvaras.

Būtina žinoti, kad decibelus deklaruojantys gamintojai prieš tai konstrukcijas išbando laboratorijose, tai yra idealiomis sąlygomis. Sumontavus konstrukcijas konkrečiame objekte rodmenys daugeliu atvejų bus šiek tiek mažesni, nes dėl konstrukcinių ypatumų neišvengiami garso izoliacijos nuostoliai. Todėl, pavyzdžiui, jei žmogų tenkintų 55 decibelų garso idealiomis sąlygomis nepraleidžianti konstrukcija, jam rekomenduojama rinktis nepraleidžiančią mažiausiai 60 ar 65 decibelų garso.

Papildoma garso izoliacija rekomenduojama ir tais atvejais, kai dėl konstrukcijos ypatumų pertvaroje atsiranda triukšmo laidininkas. Pavyzdžiui, kotedžuose neretai bendrą būstų sieną kerta metalinės sijos, kurios gali tapti triukšmo patalpoje šaltiniu. Tokiais atvejais sijas reikėtų papildomai izoliuoti.

Kviečiame nebijoti konsultuotis

Apie garso izoliaciją tiek privačios, tiek visuomeninės paskirties pastatuose būtina galvoti dar projektuojant statinį. Priešingu atveju taisyti garso izoliacijos spragas gali tekti jau įrengtoje patalpoje.

Jeigu atsitiko taip, kad visiškai įrengtame būste žmogui visavertiškai gyventi trukdo prasta garso izoliacija, rekomenduojame montuoti pasirinktas sistemas su tinkamomis gipskartonio plokštėmis, kurios padės sumažinti triukšmą. Tiesa, tokiu atveju teks susitaikyti, kad bent minimaliai bus prarasta erdvės. „Įrengus gipskartonio konstrukciją sklindantis triukšmas tikriausiai sumažės ir žmogaus nebevargins. Tačiau gali būti ir taip, kad jis liks toks pat arba sumažės nepakankamai: vadinasi, erzinantis garsas sklinda nebūtinai per sieną. Galbūt triukšmas sklinda per pastato perdangą, kartais – per lubas. Tai reikėtų išsiaiškinti ir imtis atitinkamų priemonių.

DAUGIAU INFORMACIJOS