Knauf Knauf

INOVATYVIOS KNAUF APSAUGOS NUO TRIUKŠMO SISTEMOS

Statant A ar dar aukštesnės energetinio efektyvumo klasės pastatus siekiama geresnės gyvenimo kokybės bei kiek įmanoma daugiau komforto. Šiais laikais, tam pasiekti, viena iš svarbiausių sąlygų tampa gera garso izoliacija.

Weiter

PROJEKTAVIMO STADIJOS SVARBA

Norint gyventi komfortiškai, kad ramybės netrikdytų nepageidaujamas triukšmas, viską reikia apgalvoti dar projektavimo metu. Teisingai suprojektuoti konstrukcijų sujungimo mazgai, parinktos tinkamos sistemos ir medžiagos jau nuo projektavimo stadijos užtikrina gerą pastato garso izoliaciją. Žinoma didžiausia dėmesį reikėtų atkreipti į konstrukcijų sujungimus, tam, kad išvengtume didelių izoliacijos nuostolių.

Projektuojant ir statant naują pastatą užtenka žinoti garso izoliacijos reikalavimus, t. y. kiek decibelų turi sulaikyti viena ar kita konstrukcija. Pagal tai parenkamos medžiagos pertvaroms, perdangoms ar kitoms konstrukcijoms. Šios būna išbandytos laboratorijose, ten nustatomos jų garso izoliavimo galimybės. Tačiau specialistai akcentuoja, kad laboratorijų duomenis reikėtų vertinti atsargiai, nes galimi konstrukciniai garso izoliavimo nuostoliai. Garsui izoliuoti skirtos konstrukcijos, ypač kai taikomi šiek tiek aukštesni reikalavimai, montuojamos naudojant produktus, suteikiančius sistemai reikiamas garso izoliacijos ypatybes. Todėl būtina atkreipti dėmesį, kokie produktai ir medžiagos yra naudojami.

Medžiagos garso izoliacijai

Garso izoliacijai užtikrinti gali būti pasirenkami keli atitvarų variantai. Klasikinis atvejis – masyvios sienos, kurios gana neblogai izoliuoja garsą, bet su sąlyga, kad jos bus tikrai masyvios. Tačiau optimizuojant naujos statybos produktų gamybą vis dažniau blokeliai (plytos) gaminami iš lengvų medžiagų (akytojo betono, keramzitbetonio ir pan.) arba palengvinto tipo, t.y. su tuštumomis (keramika, silikatiniai blokai). Tokie statybos produktai patogūs, palyginti nebrangūs, užtikrina nesudėtingą darbų technologiją bei transportavimą, tačiau neturi svarbiausios savybės – masyvumo.

Dėl šios priežasties efektyviau įrengti yra daugiasluoksnes karkasines konstrukcijas, kurios ne tik nenusileidžia vienalytėms masyvioms, bet ir kai kuriais atvejais labai jas lenkia. Tokioms konstrukcijoms įrengti paprastai naudojamos gipso plokščių karkasinės konstrukcijos, t.y. metalinių profilių karkasas, specialios, masyvesnės gipso plokštės, mineralinė vata karkasui užpildyti. Praktika rodo, kad gipso plokščių konstrukcijos yra plačiai naudojamos ir naujos statybos pastatuose, ypač biudžetinio ar vidutinio kainų lygio gyvenamuosiuose namuose, kur garso izoliacijos problemos ypač juntamos.

Labai svarbūs ir tam tikri produktai, kurie lyg ir nėra pagrindiniai, bet turi didelę įtaką izoliuojant triukšmą. Tai specialios pakabos/tvirtinimo elementai su garso izoliacinėmis tarpinėmis, naudojamos lubų arba esamų sienų aptaisymo konstrukcijose arba specialus hermetikas Trennwandkitt , sulaikantis garso sklidimą aplinkeliais.

Akustikos savybėms pagerinti siūlome perforuoto gipso plokščių sistemas. Skirtingos plokščių perforacijos (perforacijų skirtumai turi įtakos ir skirtingoms plokščių akustinėms savybėms, kitaip tariant, tai nėra tik skirtingos išvaizdos ir dizaino plokštės, jos skiriasi ir funkcionaliu naudojimu) suteikia galimybes pasirinkti labiausiai tinkantį variantą.

Tylą užtikrinantys kompleksiniai sprendimai

Ne visuomet prie sienos, už kurios gyvena kaimynai, užtenka sumontuoti papildomą gipso kartono konstrukciją, nes garsas gali sklisti perdanga ar kitomis bendromis atitvaromis. Todėl dažnai geri garso izoliacijos rodikliai pasiekiami pasitelkus kompleksinį sprendimą, t.y. ne tik prie sienos sumontavus papildomą gipso kartono konstrukciją, bet ir kabinant garsą sulaikančias lubas. O gal dar ir įrengiant sausųjų grindų konstrukciją.

Knauf turi parengę konstrukcinius mazgus, siūlo sprendimus, kaip užtikrinti gerą garso izoliaciją. Patartina atkreipti dėmesį, kad abiejų sluoksnių siūles tarp gipso kartono plokščių būtinai reikia užpildyti gipsiniu glaistu Uniflott , kuris sustingęs ypatybėmis beveik atitinka gipso kartono plokštes. Todėl plokštumoje nebelieka silpnų vietų triukšmui skverbtis. Be abejo, sienoje, kuri, tikimasi, pasižymės gera garso izoliacija, negali būti elektros lizdų ar kitokių įrangos skylių – tai tampa geriausia landa triukšmui sklisti.

Montuojant lubas būtina naudoti specialias pakabinamąsias detales su guminėmis tarpinėmis. Perimetrinius profilius reikia atskirti nuo esamų konstrukcijų. Montuojant privalu laikytis technologinių reikalavimų, kitaip gali atsirasti įtrūkimų. Luboms, kaip ir sienoms, montuoti turi būti naudojami du gipso kartono sluoksniai – dėl konstrukcijos stabilumo ir dėl garso izoliacijos. Abiejų sluoksnių siūles vėlgi reikia užglaistyti Uniflott glaistu. Būna atvejų, kai norint dar labiau pagerinti garso izoliacijos ypatybes ir pasiekti A+ garso izoliacijos klasę montuojami trys gipso kartono plokščių sluoksniai.

Norint pagerinti perdangos garso izoliaciją montuojamos sausosios grindys. Jos puikiai padidina smūginio garso izoliaciją – žingsnių, trepsėjimo. Montuojant sausąsias grindis klojamas izoliacinis sluoksnis, ant kurio vadinamųjų plaukiojančių grindų principu klojamos gipsinės grindų plokštės.

DAUGIAU INFORMACIJOS