Knauf Knauf

Fasadų sanavimas: remontas ir tvarkymas

Weiter

VISKAS KĄ TURITE ŽINOTI: FASADŲ REMONTAS IR TVARKYMAS

Fasadų sanavimas – tai patikimas būdas užtikrinti ilgalaikę fasadų švarą ir estetika. Dėl specifinės struktūros sanuojantys tinkai gerai įgeria drėgmę kartu su ištirpusiomis druskomis, ardančiomis fasado apdailą, ir jas uždaro savo porose. Tokiu būdu tinko paviršius yra ilgam laikui atskiriamas nuo žalingo drėgmės ir druskų poveikio. Džiūvimo metu druskos kristalizuojasi, o drėgmė garo pavidalu pasišalina iš tinko sluoksnio.

Pagrindinė tokių tinkų savybė – oro poros tinko sluoksnyje. Sanuojantys tinkai turi didelę oro porų dalį (virš 25%) ir pasižymi ypač porėtu susirišusio tinko užpildu (virš 40%). Šiose porose vyksta druskų kristalizavimosi procesas. Tokiu būdu druskos yra nukenksminamos, o tinko paviršius ilgą laiką išlieka sausas, švarus ir nepažeistas.

Kiekvienas objektas reikalauja specifinio, specialiai jam pritaikyto sanavimo metodo, kuriam reikalingi specialūs ir suderinti sanavimo produktai. Fasado remontas ir tvarkymas pradedamas nuo tinkamo situacijos įvertinimo ir, jei reikia, fasado pažeidimų analizės, kurios metu identifikuojamas fasadamas padarytas druskų poveikis. Tik po šios analizės yra parenkamos konkrečiam objektui tinkami sisteminiai produktai užtikrinantys kokybišką ir ilgaamžį sanavimo sprendimą.

Druskų analizė - rezultatai

Druskų koncentracijos pavojingumo
įvertinimas (nuo masės %)

Žemas

Vidutinis

Aukštas

Chloridai < 0,2 0,2 - 0,5 < 0,5
Nitratai < 0,1 0,1 - 0,3 < 0,3
Sulfatai < 0,5 0,5 - 1,5 < 1,5

Druskų analizė - rezultatai

Druskų koncentracijos pavojingumo
įvertinimas (kiekis mg/l)

Žema apkrova

Vidutinė apkrova

Vidutinė - aukšta apkrova

Aukšta apkrova

Chloridai < 20 mg/l 20 - 50 mg/l > 30 mg/l < 50 mg/l > 50 mg/l
Sulfatai < 50 mg/l 50 - 150 mg/l > 80 mg/l < 150 mg/l > 150 mg/l
Nitratai < 10 mg/l 10 - 30 mg/l > 20 mg/l < 30 mg/l > 30 mg/l

FASADŲ SANAVIMAS: REMONTAS IR TVARKYMAS

FASADŲ SANAVIMAS: REMONTAS IR TVARKYMAS

Stens
 • Stens

Sanavimo sistema Stens – optimalus sprendimas druskų paveiktiems fasadams kuomet renovacijai keliami specialūs reikalavimai.

Pranašumai:

 • Galima dengti mašininiu būdu, naudojant įprastas tinkavimo mašinas, pvz. su Roto Quirl arba rankiniu būdu.
 • Sistemos produktai tiekiami maišuose.
 • Produktai pasižymi labai geru laidumu vandens garams ir puikiu kapiliarinio vandens įgeriamumu.
 • Idealiai tinkanti cokolio sričiai.
 • Sertifikuota pagal WTA standartą 2-9-04.

GRUNTINIS SANUOJANTIS TINKAS STENS HAFT

Stens Haft

Gruntinis sanuojantis tinkas Stens Haft yra specialiai sukurtas naudoti ant druskų veikiamų pagrindų. Tinkas sukuria grubų ir patikimą pagrindą, tinkamą pagrindinio tinko sluoksnio dengimui. Ant gruntinio Stens Haft sluoksnio galima dengti sanuojančius tinkus, tokius kaip Stens Grund , Stens Hell arba Popo. Svarbu ir tai, kad, šio tinko sluoksniu padengus maksimaliai 50% pagrindo ploto, yra neužkertamas kelias drėgmės išėjimui iš mūro.

PAGRINDINIO SLUOKSNIO SANUOJANTIS TINKAS STENS GRUND

Stens Grund

Stens Grund yra naudojamas išlyginamojo sluoksnio įrengimui, t.y. tais atvejais, kai pagrindas yra ypač nelygus. Be to toks sluoksnis yra atstumiantis vandenį ir papildomai saugo viršutinį sluoksnį (Stens Hell). Stens Grund gali būti dengiamas daugiasluoksniu būdu iki 80 mm sluoksnio storio.

SANUOJANTIS TINKAS STENS HELL

Stens Hell

Stens Hell yra funkcinis sanuojančios tinkų sistemos sluoksnis. Tinkas dengiamas 20 mm sluoksniu ir apsaugo fasado paviršių nuo žalingo vandens ir druskų poveikio. Nors Stens Hell yra pagrindinio sluoksnio tinkas, jis gali būti ir dažomas.

GRUNTINIS SANUOJANTIS TINKAS STENS HAFT

Stens Haft

Gruntinis sanuojantis tinkas Stens Haft yra specialiai sukurtas naudoti ant druskų veikiamų pagrindų. Tinkas sukuria grubų ir patikimą pagrindą, tinkamą pagrindinio tinko sluoksnio dengimui. Ant gruntinio Stens Haft sluoksnio galima dengti sanuojančius tinkus, tokius kaip Stens Grund , Stens Hell arba Popo. Svarbu ir tai, kad, šio tinko sluoksniu padengus maksimaliai 50% pagrindo ploto, yra neužkertamas kelias drėgmės išėjimui iš mūro.

Popo
 • Popo

Popo – ypač ekonomiškas sanuojantis tinkas turintis patentuotą ir aktyvią porų struktūrą.

Pranašumai:

 • Dengiamas mašininiu būdu, nereikia jokios specialios technikos, pakanka standartinės tinkavimo mašinos, pvz.
 • Ekonomiškas pasirinkimas – padengtas ant sienos Popo tinko sluoksnis pučiasi iki 30 %, t.y. padengus 16 mm storio sluoksnį jis išsipučia iki 20 mm. Tai taupo laiką bei medžiagas.
 • Unikalus ir patentuotas produktas.
 • Pagal WTA standartus Popo yra ekologiškas produktas priskiriamas sanuojančių tinkų kategorijai (WTA direktyva 2-9-04).

PORAS FORMUOJANTIS SANUOJANTIS TINKAS POPO

Popo

Tai unikalus, savaime poras formuojantis sanuojantis tinkas. Vanduo ir ištirpusios druskos iš mūro sienos patenka į Popo tinko sluoksnį, o vandeniui išgaravus druskos kristalizuojasi tinko porose. Didelis porų kiekis užtikrina, kad tinko paviršius liektų sausas ir nepažeistas druskų apnašų. Patentuotos Popo poros pasižymi grubumu todėl ant jų paviršiaus paprasčiau susiformuoja kristalizavimosi branduoliai ir druskų kristalizavimasis vyksta geriau. Savaime suformuotų porų kiekis >25% tūrio. Tinkas dengiamas mašininiu būdu.

KAI SANUOJANTYS TINKAI PADĖTI NEGALI

Satt
 • Satt

Druskoms ir šarminiam poveikiui atspari plokštė kartu su smeigėmis Satt Dübel, cokolio užbaigimo profiliais Satt Sockelabschlussprofil, specialiais klijais Duo-Kleber ir vandens garams laidžia Knauf fasadinių tinkų ir dažų sistema sudaro puikiai suderintą ir veiksmingą drėkstančių sienų sanavimo sistemą. Ši sistema – idealus sprendimas ypač stipriai drėgmės ir druskų veikiamoms konstrukcijoms kai negalima naudoti sanuojančių tinkų. Plokštė naudojama tais atvejais, kai išskirtinių sanuojančių tinkų savybių nebepakanka. Ji tinkama net ir labiausiai pažeistų konstrukcijų sanavimui. Paviršius išlieka sausas ir švarus net jei pamatus stipriai veikia drėgmė ir druskos, pvz. sulfatų ir nitratų, kai sanuojami rūsiai ar buvę tvartai, arklidės. Visgi net ir įrengus Satt sistemą būtina iš patalpų šalinti drėgną orą.

SANUOJANTI PLOKŠTĖ SATT PLATTE

Satt Platte
 • Satt

Unikali plokštė skirta druskų ir drėgmės paveiktiems fasadams sanuoti. Dėl savo savybių ji visiškai užkerta kelią druskoms patekti į naujai padengtą tinko sluoksnį, todėl paviršius ilgą laiką išlieka sausas ir nepažeistas druskų. Ypač tinkama tais atvejais, kai dėl per didelio drėgmės ir druskų poveikio negalima naudoti sanuojančio tinko mišinių.

Pranašumai:

 • Surišta dervomis ir atspari druskų poveikiui.
 • Nesudėtingai pjaustoma.
 • Tiekiamos jau paruoštos montavimui.
 • Klijuojamos specialiais klijais Duo-Kleber ir papildomai tvirtinamos smeigėmis Satt Dübel;
 • plokštės gali būti montuojamos ventiliuojamoje konstrukcijoje.

Paviršiaus apdirbimas:

Plokščių paviršius dengiamas armuojančiu sluoksniu: išorėje – Sockel SM arba Sockel-SM Pro , viduje – Rotkalk Fein arba Kalk Feinputz. Armuojama visa plokštuma su armavimo tinklu Armiergewebe 5x5.

SPECIALŪS FASADŲ ŠILTINIMO SISTEMOMS SKIRTI KLIJAI DUO-KLEBER

Duo-Kleber

Mineraliniai specialūs klijai Duo-Kleber su optimizuota ankstyvo rišimosi reakcija. Skirti papildomai šiltinti esamas fasadų šiltinimo sistemas, klijuojuoti sanuojančias plokštes ir tvirtinant fasadinius profilius. Dengiami rankiniu arba mašininiu būdu.

SATT DÜBEL

SATT DÜBEL

Satt Dubel yra tvirtinimo smeigė su nerūdijančio plieno varžtu. Ši smeigė yra skirta tvirtinti Satt plokštėms. Tvirtinimo smeigės ilgis gali būti 95 mm ir 115 mm, smeigės plokštelės skersmuo - 50 mm, diametras – 8 mm.

SATT SOCKELABSCHLUSSPROFIL

Satt Sockelabschlussprofil

Satt Sockelabschlussprofil yra cokolinis profilis skirtas naudoti sanavimo sistemose su Satt plokštėmis. Profilis yra 30 mm pločio, pagamintas iš nerūdijančio plieno, su nulašėjimo snapeliu.

STRAIPSNIAI

 • Ypatingam fasado remontui - ypatingos priemonės

  Ypatingam fasado remontui - ypatingos priemonės

  Pastatų fasadai turi atlaikyti orų pokyčiu, oro taršą, dulkes ir įvairiausius mechaninius pažeidimus. Neišvengiami ir senėjimo procesai – jie ypač matomi ant tinkuotų fasadų ar cokolių. Tad remonto darbai yra neatsiejama pastatų eksploatacijos dalis. Kartais, atnaujinant fasadą, gali prireikti tik fragmentiškai koreguoti problemines vietas, kartais – kardinaliai suremontuoti visą plokštumą. Skaityti daugiau
 • Fasado gelbėjimo planas: kokias priemones rinktis remontui?

  Fasado gelbėjimo planas: kokias priemones rinktis remontui?

  Viskas, pradedant daiktais ir baigiant žmogaus sveikata, sensta ir dėvisi. Lygiai taip pat ir pastatai – remontas, deja, yra neišvengiama jų eksploatavimo dalis. Net reguliariai prižiūrimus fasadus kartkartėmis būtina atnaujinti. Fasado apdaila – tai didelė investicija, todėl, ją remontuojant, svarbu priimti teisingus sprendimus. Skaityti daugiau

Įgyvendinti projektai

ŽEMAIČIŲ KALVARIJOS ŠVČ. MERGELES MARIJOS APSILANKYMO MAŽOJI BAZILIKA

Žemaičių Kalvarijos Švč. Mergeles Marijos Apsilankymo mažoji bazilika stovi vaizdingame Varduvos upės krante. Bažnyčios renovacijai sanavimo sistema Popo. Daugiau apie projektą skaitykite

DAUGIAU INFORMACIJOS