Knauf Knauf
Atgal

Tinkamas glaistas – būtinybė lygiems paviršiams

Geros akustikos įprasta tikėtis koncertų salėse, konferencijų centruose ir panašiuose viešosios paskirties objektuose. Tačiau specialistai pabrėžia, kad akustikos svarbą būtina įvertinti ir kuriantis namuose. Priešingu atveju net šiuolaikiškai įrengtame b

Jei norite pasikonsultuoti ar parinkti medžiagas savo namui, skambinkite į „Knauf“ informacijos centrą tel. +370 5 213 2222 arba rašykite [email protected]

Patogu ir ekonomiška

Tinkamai parinktas ir padengtas glaistas – svarbiausia priemonė, siekiant bet kurio iš minėtų paviršiaus paruošimų lygmens. Išskiriami trys skirtingi glaistų tipai: ore džiūstantis polimerinis glaistas, chemiškai besirišantis (kietėjantis) gipsinis glaistas ir cementinis glaistas.

Rinkoje glaistų pasiūla yra didžiulė ir meistrams leidžia rinktis, kokiomis priemonėmis jie sieks geriausio rezultato. Tą patį paviršiaus paruošimo lygmenį skirtingi meistrai gali pasiekti skirtingais keliais, kadangi kiekvienas jų turi savo metodiką. Pavyzdžiui, vienas geriau atliks kelias papildomas operacijas ir užtruks kiek ilgiau, o kitas galbūt rinksis gipsinį glaistą, kurį iškart galima tepti storesniu sluoksniu ir rezultatą pasiekti greičiau.

KNAUF siūlo itin platų glaistų asortimentą tiek žaliavos, tiek ir konsistencijos aspektais. Pavyzdžiui, vieni glaistai parduodami sausieji, miltelių pavidalo, kiti – jau paruošti naudoti mišiniai. Pastarieji ilgiau džiūna, gali būti naudojami plonesniais sluoksniais ir yra ypač efektyvūs baigiamajame darbų etape. Be to, kremo konsistenciją primenančiuose mišiniuose dengimo metu nesusidaro oro burbulų bei duobučių. Panaudojus reikalingą kiekį mišinio tereikia uždaryti jo talpyklą – likusi glaisto dalis nesudžius ir jo nereikės išmesti.

Tuo tarpu sausieji glaistai džiūdami daug mažiau slūgsta, todėl jos galima naudoti ten, kur reikia storesnio glaisto sluoksnio. Sausieji gipsiniai glaistai gerai sukimba su pagrindu, tolygiai džiūna, juos paprasta naudoti. Be to, geram rezultatui pasiekti reikia mažiau šio glaisto sluoksnių, todėl jį galima vadinti ir ekonomišku.

Universalus pasirinkimas

Norintiems sutaupyti laiko ir pinigų renkantis glaistus rekomenduojame universalųjį glaistą Q-Filler . Šis glaistas tinkamas ruošiant net keturių lygmenų paviršius - tik 4Q PLUS lygmeniui jis būtų netinkamas, nes siekiant pačių aukščiausių paviršiaus lygumo standartų reikėtų rinktis ypač smulkų glaistą.

Universalusis Q-Filler yra patrauklus pasirinkimas ir taupantiesiems pinigus, nes šio produkto sąnaudos yra mažesnės. Įprastai polimeriniai glaistai yra dengiami plonais sluoksniais, todėl jų reikia daugiau, o darbų procesas vyksta lėčiau, tačiau Q-Filler gali būti dengiamas ir storesniu sluoksniu. Skaičiuojama, kad šiuo glaistu galima padengti net iki 40-50 % daugiau ploto, nei panašiais kainuojančiais kitų gamintojų universaliaisiais glaistais.

Nors tokį sudėtingą ir atsakingą darbą kaip sienų glaistymas visuomet rekomenduojama patikėti kvalifikuotiems specialistams, kartais kai kuriuos nedidelius trūkumus galima bandyti pašalinti ir patiems. Tokiais atvejais taip pat rekomenduojama rinktis universalųjį glaistą.

Kas yra lygus paviršius – klausimas, į kurį, atrodo, atsakymą žino visi. Vis dėl to, neretai atlikus sienų ar lubų tinkavimo darbus paaiškėja, jog užsakovas ir vykdytojas paviršiaus lygumą suvokia skirtingai. Kaip to išvengti?

Q1Q4 paviršiaus paruošimo lygiai

Būtent dėl šios priežasties rekomenduojama naudoti Q1-Q4 paviršiaus paruošimo lygių standartą, skirtą gipso kartono plokščių ir tinkuotų paviršių apdailos darbams. Ši sienų ir lubų paviršių parengimui skirta sistema padeda orientuotis, kokius technologiškai būtinus darbus reikia atlikti prieš konkrečią apdailą ir koks bus galutinis rezultatas.

Pavyzdžiui, Q1 paviršių paruošimo lygis yra dažniausiai pasirenkamas ruošiantis klijuoti plyteles. Optiniai reikalavimai tokiam paviršiui netaikomi, jis neturi būti išlygintas, nes ant jo bus klijuojamos plytelės.

Q2 paruošimo lygis turi atitikti sienų ir lubų paviršiams keliamus paprastuosius reikalavimus. Reikėtų žinoti, kad šio lygmens paviršiuje neįmanoma išvengti darbo įrankių paliktų pėdsakų, be to, esant šoniniam apšvietimui ant paviršiaus bus matomi šešėliai. Šio paviršiaus paruošimo lygmens pakanka, jei plokštumą ruošiamasi klijuoti stambaus pluošto tapetais, padengti matiniais dažais arba didesnės frakcijos dekoratyviniu tinku.

Q3 paviršiaus paruošimo lygis yra reikalingas tais atvejais, kai plokštumą ketinama dengti smulkios struktūros tapetais ar dažais, mažesnės frakcijos dekoratyviniu tinku. Šio lygmens paruošimo paviršiuje nebus matyti darbo įrankių paliktų žymių, jis atitiks aukštesnius nei standartiniai optinius reikalavimus. Tačiau pasirinkus šoninį apšvietimą mažesnės apimties žymių ir šešėlių nepavyks visiškai išvengti.

Ketvirtasis paviršių paruošimo lygmuo Q4 naudojamas tais atvejais, kai būtini ypač lygūs paviršiai. Pavyzdžiui, jei siena bus dažoma blizgiais dažais, dengiama metalizuotais ar viniliniais lygiais tapetais, pasirinkus Q1, Q2 ar Q3 lygmens paviršiaus paruošimą ji atrodys nelygi, bus matomi šešėliai, o bendras vaizdas užsakovo netenkins. Q4 lygmeniui keliami itin aukšti plokštumo reikalavimai, o geram rezultatui pasiekti rekomenduojama naudoti glaistus, kurie gali būti dengiami storesniu sluoksniu.

Lietuvoje taip pat siekiame įvesti ir dar vieną papildomą lygmenį – Q4 PLUS. Jis pasirenkamas tais atvejais, kai keliami patys aukščiausi paviršiaus glotnumo reikalavimai. Pavyzdžiui, jei interjere planuojamas intensyvus šoninis apšvietimas, rekomenduojama rinktis būtent Q4 PLUS lygmenį, nes jį naudojant paviršius tampa ypač glotnus.