Knauf Knauf

Viešbutis „Kempinski Hotel Cathedral Square“

Vilnius, Lietuva

Weiter

Vieno prabangiausių Lietuvoje viešbučių įrengimas.

Prabangus „Kempinski“ tinklo viešbutis Vilniuje duris atvėrė 2012 m. rudenį.

Pastatas, kuriame yra įsikūręs „Kempinski Hotel Cathedral Square“, buvo pastatytas 1900 m. Po daugiafunkcinio pastato stogu buvo įkurti caro laikų Vilniaus gubernijos iždo rūmai bei valstybinė iždinė. Kiek vėliau kitame jo korpuse įkurtas viešbutis „Niujorkas“. Nuo 1948 m. pastatas naudotas kaip centrinis miesto telegrafas. 2006 m. pradėta statinio renovacija, siekiant išsaugoti bei atkurti istorinę jo vertę.

test

Pastato funkcija

„Kempinski Hotel Cathedral Square“ pagrindinė funkcija – svečių iš užsienio ir Lietuvos apgyvendinimas. Viešbutyje įrengti 96 kambariai ir apartamentai, restoranas, baras, vestibiulis, modernus konferencijų centras ir sveikatingumo centras. Viešbutis įkurtas pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje, priešais Arkikatedros aikštę, su puikiais vaizdais į Vilniaus senamiestį.

Statybos užduotis

Daugiau nei šimto metų istoriją skaičiuojantis pastatas, kuriame įsikūrė „Kempinski Hotel Cathedral Square“, iš statybininkų reikalavo atidumo ir kruopštumo. Jiems kilęs iššūkis – renovuoti istorinį pastatą, sugrąžinant jo pirminę didybę. „Kempinski“ vardas viešbučių versle išsiskiria autentiškos istorinės architektūros puoselėjimo tradicijomis, kurios turėjo būti tęsiamos ir Vilniuje.

Iš „Knauf“ medžiagų buvo reikalaujama kelių dalykų: aukštos garso izoliacijos tarp kambarių – netgi esančių tuose pačiuose apartamentuose. Naudojamos medžiagos turėjo pasižymėti atsparumu ugniai.

Didelis iššūkis buvo užmaskuoti vėdinimo sistemos, vandentiekio, elektros mazgų apžiūros angas taip, kad jos darniai įsilietų į subtilų viešbučio interjerą. Įprastos skardinės ar baltos durelės be jokios abejonės būtų sugadinusios bendrą kambarių vaizdą.

Sprendimas

Buvo siekiama išsaugoti sostinės praeities turtus ir įkūnyti šiuolaikiškos prabangos standartus. Visi 96 „Kempinski Hotel Cathedral Square“ kambariai ir apartamentai yra skirtingi ir unikalūs. Juos vienija tai, kad visiems jiems įrengti buvo naudojamos tik aukščiausios kokybės medžiagos, o interjerai sukurti ieškant praeities tradicijos ir šiandienos estetikos sąsajų.

Geriausiai garso izoliacijai ir atsparumui ugniai užtikrinti buvo montuojamos garso izoliacinės priešgaisrinės pertvaros. Tam naudotos W115 pertvaros su dvigubu karkasu ir Blue priešgaisrinės izoliacinės plokštės.

Išsaugant unikalų interjerą, pasirinkti Revo reviziniai liukai. Knauf specialistai konsultavo interjerą įrengusius statybininkus, kad būtų pasiektas geriausias montavimo rezultatas.

Informacija paruošta 2014-11-07

Papildoma informacija

2013 m. viešbučio „Kempinski Hotel Cathedral Square“ pastatas pripažintas geriausiu viešbučių, pramogų ir apgyvendinimo nekilnojamo turto objektu Centrinėje ir Rytų Europoje. „Central and Eastern European Real Estate Quality Awards“ (CEEQA) – prestižiniai nekilnojamo turto apdovanojimai Centrinėje ir Rytų Europoje.

Adresas

Universiteto g. 14, 01122 Vilnius

Statybų metai

2007–2012 m.

Informacija apie naudotus produktus

Vienas iš svarbių pastatui keliamų reikalavimų buvo labai gera garso izoliacija. Todėl pertvaroms įrengti buvo naudojamos Blue gipso kartono plokštės, W115 pertvaros su dvigubais 0,6 mm storio skardos pertvariniais profiliais. Pasirinkti Revo reviziniai liukai.

Blue – ypač atspari gipskartonio plokštė. Tvirtesnė už standartinę, atspari drėgmei, priešgaisrinė. Plokštę sudaro impregnuoto gipso branduolys su stiklo pluoštu, padidinantys plokštės mechaninį atsparumą ir atsparumą ugniai. Plokštės tipas – DFIRH2. Šios plokštės yra pritaikytos kritinėms ir didesnio krūvio zonoms, todėl naudojamos mokyklų sporto patalpose, ligoninėse, smūgiams atspariose konstrukcijose, garso izoliacinėse konstrukcijose, drėgnose patalpose.

W115 pertvaros su dvigubu karkasu montuojamos naudojant pertvarinius CW ir UW tipo profilius, kurie pagaminti iš 0,6 mm storio cinkuotos skardos. Būtent tokio storio skardos profiliai leidžia garantuoti aukštus kokybinius gipso kartono konstrukcijų reikalavimus, statiką, garso izoliaciją bei priešgairsinę saugą.

Revo reviziniai liukai yra montuojamos sienose ir lubose. Liukai susideda iš anoduotojo aliuminio rėmo ir įmontuotos Blue gipskartonio plokštės su saugos sistema, paslėptu uždarymo įtaisu ir lankstų sistema. Šios apžiūros angelės nekrenta į akis, puikiai įsilieja į įvairiausią interjerą.

DAUGIAU INFORMACIJOS