Knauf Knauf

Verslo centras „k29“

Vilnius, Lietuva

Weiter

Strategiškai patogioje Vilniaus centro dalyje įsikūręs A klasės biurų centras – išskirtinės architektūros verslo kompleksas ir pagrindinis miesto akcentas dešiniame Neries krante.

Aukščiausiai A klasei priskiriamas verslo centras „k29“ Vilniuje – išskirtinės architektūros verslo kompleksas strategiškai patogioje sostinės vietoje. Greta didžiausių miesto transporto srautų ‒ Konstitucijos prospekto bei Geležinio vilko gatvės – iškilęs aštuonių aukštų pastatas yra pastebimas miesto akcentas kalvos papėdėje dešiniajame Neries krante. Kraštovaizdžio bei komplekso visumos dermę pratęsia parko apsuptis, pastate sukurtos šviesios darbo vietos, vidaus poilsio erdvė, įrengtos požeminės ir antžeminės automobilių aikštelės. 2013 metais pradėtas objekto statybas ketinama baigti 2015 m. rugsėjo mėnesį.

test

Pastato funkcija

Darniai į naujai kuriamo miesto dalį įsikomponuojantis kompleksas pirmiausia skirtas šiose patalpose dirbantiems žmonėms ir čia besilankantiems svečiams. Aštuoni pastato aukštai – tai 14 250 kv. metrų ploto patalpos, apie 2 tūkst. kv. metrų ploto kiekviename aukšte. Pastato infrastruktūroje – 560 vietų automobiliams bei 2 hektarų žalioji zona. Tai yra išraiškingas atriuminio tipo verslo centro kompleksas, įkūnijantis šiuolaikiškumo, jaukumo ir patogumo idėjas, itin svarbias tiek moderniam verslo kūrėjui, tiek šių dienų miesto gyventojui.

Statybos užduotis

Įgyvendinant verslo centro „k29“ projektą, buvo svarbu įkūnyti visas pagrindines skandinaviškam stiliui būdingas pastato savybes. Neperkrauta estetika bei modernumas čia derinamas su funkcionalumu, jaukumu ir ekologiškumu. Svarbiausia užduotis buvo sukurti visais atžvilgiais puikias darbo vietas. Laikytasi nuostatos, kad darbo vietos kokybė turi didelę įtaką tiek darbuotojų motyvacijai, tiek darbo našumui ir efektyvumui. Šie uždaviniai šiuolaikiškai darbo vietai padiktavo daugumą sprendimų.

Sprendimas

Statybose buvo naudojamos aukštos kokybės medžiagos, didelis dėmesys skirtas energiniam efektyvumui, estetikai bei moderniam požiūriui į patalpų ateities pokyčius. Pertvaros buvo montuojamos ant pakeltų modulinių grindų, po kuriomis paslėpti visi inžineriniai tinklai – elektros kabeliai, vamzdynai. Keičiantis nuomininkui ar patalpų paskirčiai, praardžius tokias grindis būtų galima nutiesti naujus kabelius, vandentiekio ir kanalizacijos vamzdžius. Itin didelis dėmesys kreiptas tinkamai garso izoliacijai, montuojant specialias garsą slopinančias plokštes bei naudojant pažangiausias izoliavimo bei montavimo technologijas.

Papildoma informacija

2015 metų gegužės mėnesį Danijos prekybos rūmų „Inovacijų konferencijos“ metu verslo centro „k29“ projektas pripažintas inovatyviausiu. Apdovanojimas už inovatyvumą skirtas objektą projektavusiai Danijos įmonės „PLH Arkitekter“ ir Lietuvos bendrovės „Archinova“ projektuotojų ir architektų grupei.

UAB „Tonas“ gamybos direktoriaus Žilvino Pogio komentaras

„Esame įmonė, kurios specifika – apdailos darbai parduotuvėse ir biuruose, šioje srityje turime nemažai patirties. Verslo centras „k29“ mums buvo pirmas toks objektas, kuriame turėjome spręsti garso izoliacijos uždavinius.

Viskas, ką mums čia teko dirbti, nebuvo nauja, išskyrus neįprastai didelius mastus. Nors yra tekę su panašiais dalykais susidurti įrenginėjant kitus verslo centrus, tuomet tai nebuvo taip aktualu, kaip šiame objekte. Galima sakyti, kad tai mums buvo ganėtinai sudėtingas objektas. Įsivaizduokite, ką reiškia per visą aukštą ant kojelių pakeltos grindys. Po šiomis grindimis buvo suprojektuotos visos inžinerinės komunikacijos. Iššūkiu galėtume pavadinti ir serverinės įrengimą, kur turėjome sumontuoti pertvaras, kurios nuslopintų 96 decibelų triukšmą. Tai darėme pirmą kartą, nemažai konsultavomės su „Knauf“ įmonės specialistais.

„Knauf“ statybines medžiagas rinkomės todėl, kad šios kompanijos gaminius naudojame jau labai seniai. Vargiai ar rastume kitą kompaniją, kuri mums būtų galėjusi pasiūlyti tokią gamą gipskartonio plokščių bei sprendimų. Šiame objekte turėjome ir papildomų garso izoliavimo uždavinių, kurių sprendimai mums buvo nauja ir labai naudinga patirtis. Čia „Knauf“ kompanijos atstovai mums labai padėjo, tiek pasirenkant mazgus, tiek pateikiant informaciją apie juos užsakovui ir siūlant galimus sprendimus“, - sakė UAB „Tonas“ gamybos direktorius Žilvinas Pogis.

Adresas: Konstitucijos pr. 29, Vilnius.

Statybų metai: 2013–2015 m.

Informacija parengta: 2015 m. rugpjūčio mėn.

Informacija apie naudotus produktus

Vienas iš specifinių reikalavimų projekte buvo garso izoliacija. Dėl to buvo pasirinkti šią papildomą savybę turintys Knauf produktai – MW profiliai ir Silentboard plokštės.

MW profiliai naudojami pertvaroms, kurioms keliami ypač aukšti garso izoliacijos reikalavimai. Išskirtinė profilių forma suteikia jiems savybę gerai sugerti garsą. Profilių nugarėlėje maždaug kas 0,5 metro išdėstytos raidės H formos perforuotos kiaurymės elektros laidams. Profilių šoninių dalių ilgis skiriasi maždaug dviem milimetrais, o nugarėlės „liežuvėliai" sugrupuoti asimetriškai, dėl to šiuos profilius galima jungti, montuojant juos vienas į kitą.

Garsą izoliuojanti plokštė Silentboard yra vidaus darbams skirtas gaminys. Modifikuotas gipsinis pagrindas plokštei suteikia išskirtines garso izoliacines savybes, kurių dėka sumontuojamos didžiausia garso izoliacija pasižyminčios plonos sistemos. Šios priešgaisrinės plokštės taip pat tinka ir ugniai atsparioms sistemoms. Frezuojant šią plokštę galima išgauti įvairias formas, dekoratyvius elementus, todėl ją dažnai renkasi tie, kuriems reikia ypatingesnių dizaino sprendimų. Plokštės lankstumas padeda išspręsti ne vieną sudėtingesnio projekto uždavinį. Mechaniškai atspari plokštė pagaminta nenaudojant kenksmingų medžiagų. Šios plokštės gaminamos pagal LST EN520 ir DIN 18180 standartus, o tai įrodo jų patikimumą.

DAUGIAU INFORMACIJOS