Knauf Knauf

Sporto salė Hamburge

Weiter

Sporto salė Hamburge

Rami atmosfera, geras oras ir elegantiškas gipso kartono lubų skliautas – visa tai slypi už istorinio Hamburgo profesinės mokyklos mūrinio fasado Borgfeldo rajone. Sena mokyklos sporto salė buvo atnaujinta ir pertvarkyta į daugiafunkcę erdvę, naudojant akustinių lubų sistemą Cleaneo Linear .

Nuotraukos: Dirkas Masbaumas, Stefanas Kleinas

1921 m. Fritzas Schumacheris įrengė šią mokyklą pagal to meto švietimo reformos principus. Profesinėje mokykloje buvo ruošiami kirpėjai, kosmetologai, makiažo bei priežiūros ir sveikatos specialistai. Šiuo metu pastatas yra saugomas paveldosaugos įstatymu. Profesinė mokykla yra viena iš 15 mokyklų, kuri buvo atnaujinta ir valdoma viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės (VPSP) pagrindu. Šiam tikslui įkurta projektavimo įmonė „HEOS Berufsschulen Hamburg GmbH“.

Gera akustika, švarus oras. Pusapskritimio formos cilindrinis skliautas plačiu lanku uždengia salę. Baltos spalvos Knauf Cleaneo akustinių plokščių smulki, taisyklinga perforacija, įrėminta lygiu frizu, atrodo šviesi ir moderni. Ochros spalva padengtos esamo stogo sijos išsiskiria ir padalija 511 m2 dydžio akustinių gipso kartono pakabinamų lubų plotą.

Perstatant sporto salę, buvo įrengtos tarpinės lubos. Apatiniame (2-ame) aukšte įrengta mediateka, viršuje – daugiafunkcė salė po stogu. Po betoninių plokščių stogu pradžioje buvo pusiau cilindriniai skliautai iš rabico. Rabicą sudaro laikančioji metalinė apatinė konstrukcija, metalinis tinklelis kaip tinko pagrindas ir tinko skiedinys. Pusiau cilindrines rabico lubas reikėjo pakeisti, nes jos taip pat neatitiko garso izoliacijos akustinių reikalavimų pagal DIN 18041.

Lubų atnaujinimui buvo pasirinkta Cleaneo Akustik lubų sistema . Šios gipskartonio plokštės sugeria patalpos triukšmą dėl plokštėse esančių skylyčių ir plokščių kitoje pusėje esančio akustiškai efektyvaus pluošto. Pluoštas taip pat atlieka apsauginę funkciją nuo už jo esančios akustiškai efektyvios mineralinės vatos byrėjimo. Naudojant Knauf akustines lubas 7,70 m aukštyje buvo išpildyti visi akustiniai rekalavimai – nors patalpos tūris didelis, garso atspindžiai buvo sėkmingai suvaldyti.

Užsakovas: Hamburgo miestas kartu su projektavimo bendrove „HEOS Berufsschulen Hamburg Gmbh & Co. KG“

Architektai: „Arge Bau BSH“, Otto Wulffo statybų įmonė / „Ed. Züblin AG“, vyresnysis statybos darbų vadovas Axelis Gaede

Techniniai konsultantai: Heiko Brossas, Knauf Gips KG, Iphofenas

Rangovas: „Innenausbau Matthias Mier GmbH“, Marlou-Gresenhorstas, statybos darbų vadovas Alexanderis Kolmas

Statybų metai: 2015 m.

Statybos užduotis: Lubų dizainas, gaisrinė sauga, garso izoliacija

Produktai: Cleaneo Linear

Akustinės plokštės pritvirtintos prie apatinės konstrukcijos iš CD profilių, kurie su Nonius pakabomis buvo pritvirtinti prie betoninio stogo. Tiksliai pagamintas 12,5 mm storio Cleaneo Linear akustines plokštes dėl didelių lenkimo spindulių buvo galima pritaikyti prie laikančiosios konstrukcijos ir savisriegiais pritvirtinti prie CD profilių.

Iššūkis, kurį be problemų įveikė darbus vykdanti įmonė „Mier“, buvo tiksliai sumontuoti akustines plokštes 500 m² plote. Dėl tikslių plokščių matmenų automatiškai susidaro tinkamas atstumas tarp perforacijos kiaurymių, kai plokštės montuojamos sudurtinai. Puikus dalykas: Cleaneo Linear akustinių plokščių nereikia glaistyti, nes visos jų briaunos yra su laiptuotu užkaitu (dvi briaunos kaip grioveliai ir dvi kaip vertikalios sienelės). Briaunos gruntuojamos ir nusklembiamos gamykloje. Akustines plokštes galima dažyti tiesiai ant matomos pusės.

Gipso kartono konstrukcijų universalumą taip pat rodo kubo formos įmontuoti elementai išilginėje daugiafunkcės salės pusėje – „patalpa patalpoje“ sistema Cubo Empore K 376 . Plane įvairios patalpos naudojamos kaip drabužinės, dekoracijų saugykla, kėdžių sandėlis ir valgyklos maisto paruošimo bei išdavimo patalpos. Į jas galima įeiti techninės priežiūros tikslais. „Patalpa -patalpoje“ sprendimas taip pat atitinka didelius stabilumui, gaisrinei saugai ir garso izoliacijai keliamus reikalavimus.

„Pagrindinė priežastis, kodėl pasirinkome Cleaneo Akustik, buvo geros lubų sistemos akustinės savybės“, – paaiškina statybos darbų vadovas Alexanderis Kolmas iš „Innenausbau Matthias Mier GmbH“.

„Cilindriniam skliautui skirtų pagrindinių profilių lenkta konstrukcija yra ypatinga. Reikiamu spinduliu išlenkti profiliai buvo pagaminti gamykloje ir pristatyti į statybos aikštelę“, – sako Heiko Brossas, Knauf sausosios statybos skyriaus vadovas šiauriniame pardavimo regione.

DAUGIAU INFORMACIJOS