Knauf Knauf

Snow Arena

Druskininkai, Lietuva

Weiter

2011 metais Druskininkuose atidarytas vienintelis Lietuvoje ir Baltijos šalyse ištisus metus veikiantis žiemos pramogų parkas – „Snow Arena“. Ilgai lauktas atidarymas nepaliko abejingų – tiek lankytojus, tiek kritikus nustebino modernus, tris uždaras slidinėjimo trasas turintis kompleksas. Bendras „Snow Arenoje“ esančių trasų ilgis siekia 1100 metrų, kalnų aukštis – 66 metrus, bendras vidaus sniego plotas – beveik 25 tūkst. kvadratinių metrų.

„Snow Arenos“ išskirtinumas – žiemos sporto mėgėjai slidinėjimo malonumais gali mėgautis net ir karščiausią vasaros dieną, kompleksas be pertraukų veikia ištisus metus.

Tarptautinėje vertinimo skalėje „Snow Arena“ greitai buvo įvertinta 5 žvaigždutėmis.

test

Pastato funkcija

Pagrindinė pastato funkcija – pramogų ir laisvalaikio kompleksas aktyvaus sporto mėgėjams. Kompleksas pritaikytas tiek pavieniams lankytojams, tiek šeimoms, tiek didesnėms grupėms. Čia taip pat atvyksta užkietėję žiemos sporto entuziastai.

Statybos užduotis

Analogų Lietuvoje neturinčiame projekte 8 ha teritorijoje įsikūrė trys uždengtos sniego trasos kalnų slidinėjimui ir snieglenčių sportui, įrengtos vidaus ir lauko trasos. Uždaro slidinėjimo komplekso statybos truko 1,5 metų. Darbus lėtino tai, jog statybų metu buvo pasitelkta mokslininkų pagalba, kurios prireikė dėl didelių drėgmės ir temperatūros svyravimų, taip pat sprendžiant saugumo klausimus.Nors dauguma rekonstrukcijos darbų buvo gana įprasti, juos atliekant burlaivyje buvo keliami aukštesni nei yprastai reikalavimai. Kadangi laivas turėjo būti pritaikytas lankytojų poreikiams, estetika ir funkcionalumas buvo iškelti į pirmą vietą. Nemenku statybos darbų iššūkiu tapo šilumos sistemos įrengimas.Naujasis viešbučio pastatas buvo sujungtas su senuoju kino teatro „Aurora“ pastatu, tad statybininkams teko nemenka užduotis – istorinį pastatą prikelti naujam gyvenimui ir integruoti į šiuolaikinio miesto gyvenimą. Statybos darbus vykdžiusi komanda privalėjo dirbti kruopščiai ir istorijos paveldą derinti su moderniu viešbučio interjeru.

Sprendimas

Naudojant aukščiausiomis technologijomis sukurtas statybines medžiagas darbai atlikti tinkamai ir kokybiškai. Pagrindinės „Snow Arenos“ statybose naudotos medžiagos Blue gipso kartono plokštės, su kuriomis derinta garso izoliacinė sistema W112, taip pat aukštu atsparumu drėgmei pasižyminčios plokštės AQUAPANEL® Cement Board Indoor .

Papildoma informacija

50 metrų pločio ir daugiau kaip 460 m ilgio uždara bei 70 m pločio ir daugiau kaip 150 m ilgio pradedantiesiems skirtos trasos sulaukia gausybės lankytojų. Visus metus veikiančiame komplekse nuolat palaikoma 2 laipsnių šalčio temperatūra. Slidinėjimo trasoms keliamus reikalavimus atitinkantį sniegą gamina 15 sniego generatorių.

Adresas
Nemuno kelias 2, Mizarų kaimas.

Statybų metai
2010-2011 m.

Informacija apie naudotus produktus

Vidaus darbams skirtos gipskartonio plokštės Blue - lengvai ir paprastai montuojama medžiaga, pasižyminti ypač geru atsparumu. Plokštės puikiai tinka vidaus apdailai, kadangi jas montuojant galima išgauti įvairias formas, o pačios plokštės ilgai tarnauja, yra atsparios įvairiems aplinkos poveikiams. Be to, tai ekologiškas sprendimas, nes šios plokštės pagamintos be jokių kenksmingų medžiagų.

Siekiant užtikrinti geriausius garso izoliacijos sprendimus, prie plokščių buvo derintos izoliacinės garso sistemos W112. Tai nepamainomas gipskartonio plokščių partneris, sukuriantis geriausią garso izoliaciją. Derinant šias medžiagas tarpusavy, galima užtikrinti tinkamą izoliaciją ir geriausią tarnavimo laiką.

Lauko darbams naudotos AQUAPANEL Cement Board Indoor plokštės skirtos kokybiškiems, drėgmei atspariems atitvarams sukurti. Tokio tipo darbams naudojama medžiaga atitinka aukščiausius statybos darbams keliamus reikalavimus.

Statybos vadovo komentaras

UAB „Stamita“ statybų vadovo Stanislovo Gecevičiaus komentaras

„Snow Arenos“ statybos darbus atlikusios bendroves „Stamita“ statybos vadovas Stanislovas Gecevičius džiaugėsi, nors ir dėl nepalankių orų – statybos vyko sklandžiai ir viskas ėjosi kaip numatyta planuose.

„Darbams pasirinkome medžiagos, kurios patikrintos daugiau kaip 20-ies metų bendradarbiavimo patirtimi. Esame patenkinti Knauf gaminiais, dirbti patogu ir paprasta. Darbuotojai lengvai pažįsta medžiagas ir patys išmano, kaip tinkamai jas naudoti, kokio rezultato tikėtis. Kai iškyla klausimų ar prireikia konsultacijos, visuomet naudojamės Knauf teikiamomis konsultantų paslaugomis. Jų patarimai labai padeda. Gera patirtis ir nauji pabandymai praplečia požiūrį, suteikia daugiau žinių.

Mūsų darbe labai svarbu darbas su kokybiškomis medžiagomis, nes tai lemia darbu spartą, taip pat ir galutinį rezultatą, kurį mato užsakovas“, - sakė statybų vadovas Stanislovas Gecevičius.

DAUGIAU INFORMACIJOS