Knauf Knauf

Prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“

Kaunas, Lietuva

Weiter

Puikiai žinomo prekybos komplekso Kaune statybos naudojant KNAUF medžiagas.

2005 metais Kaune, magistralių Vilnius–Klaipėda bei Via Baltica sankirtoje duris atvėrė naujas prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“.

Į modernaus komplekso projektą buvo investuota daugiau kaip 200 milijonų litų tam, kad visos šeimos laisvalaikiui skirta vieta būtų šiuolaikiška, patogi ir saugi. Prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ traukos taškas – centrinėje aikštėje įrengtas 10 m aukščio, 4 m pločio, 11 m ilgio akvariumas, kuriame buvo apgyvendintos per 200 skirtingų egzotiškų žuvų, tarp kurių – net šeši rykliai.

test

Pastato funkcija

Prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“ – tai ne tik vieta apsipirkti, bet ir įdomiai praleisti laisvalaikį. Po prekybos ir pramogų centro stogu įsikūrė per 130 parduotuvių ir paslaugų vietų, veikia įvairūs restoranai ir kavinės. Laisvalaikį prekybos centre „Mega“ taip pat galima praleisti antrame aukšte esančiame kino centre, aktyvesnių pramogų mėgėjai renkasi į boulingo ir biliardo klubą, o mažieji lankytojai linksminasi vaikų pramogų klube. Siekiant sukurti jaukų vidaus interjerą 72 tūkst. kv. m. plote, buvo pasirinktas dienos apšvietimas, šviesios ir šiltos spalvos. Šalia prekybos centro įrengta 2,5 tūkst. vietų automobilių stovėjimo aikštelė.

Statybos užduotis

Tęsiant vakarietišką tradiciją didžiulius prekybos centrus statyti už miesto ribų, prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“ įsikūrė pačiame Kauno pakraštyje. Statybininkams teko įgyvendinti Didžiosios Britanijos bendrovės „Chapman Taylor“ parengtą projektą.

Kuriant patogiai išplanuotą laisvalaikio erdvę, visos „Megoje“ veikiančios parduotuvės įrengtos pirmame aukšte esančioje alėjoje ir tik vienoje vietoje buvo nuspręsta palikti dviaukštę sistemą, tokiu būdu suformuojant laisvalaikio zoną.

Sprendimas

Kuriant jaukias ir funkcionalias prekybos centro erdves, daug dėmesio skirta tiek statybos darbų, tiek apdailos kokybei. Aukšti kriterijai buvo keliami apdailai, nuo kurios priklauso ne tik pirkėjų, bet ir centre dirbančių darbuotojų gera savijauta bei darbingumas. Tam „Megoje“ buvo panaudota aukščiausios kokybės KNAUF produkcija.

Informacija paruošta 2014-11-07

Adresas

PLC „Mega“, Islandijos pl. 32, LT-47446 Kaunas

Statybų metai

2004-2005 m.

Informacija apie naudotus produktus

Pagrindinės prekybos centre naudotos medžiagos – įvairios gipskartonio plokštės. Tai White , Red ir Green plokštės, jos pasižymi ilgaamžiškumu, konstrukcijos yra tvirtos.

White (GKB) – standartinė gipskartonio plokštė, skirta sienų ir lubų apdailai. Ši plokštė iš kitų išsiskiria plačiausiomis panaudojimo galimybėmis. Sienoms, pertvaroms ir luboms formuoti skirta plokštė yra stabili, mechaniškai atspari ir lengvai apdirbama. White (GKB) plokštės tipas – A.

Priešgaisrinę gipskartonio plokštę Red (GKF) sudarantis gipso branduolys su stiklo pluoštu padidina ne tik mechaninį atsparumą, bet ir atsparumą ugniai. Ši plokštė yra tinkama naudoti vidaus patalpose (sienoms, pertvaroms ir luboms), taip pat gali būti klijuojama ant betono. Plokštės tipas – DF.

Green (GKBI) vidaus patalpoms skirta gipskartonio plokštė atspari drėgmei, pelėsiui ir grybeliui. Plokštę sudaro impregnuotas gipso branduolys su ne mažiau kaip 10 proc. vandens įgėrimo galimybėmis, padengtas žalios spalvos kartonu. Plokštė Green (GKBI) naudojama sienoms, pertvaroms ir luboms montuoti, dažniausiai naudojama tokiose trumpalaikę drėgmę išlaikančiose patalpose kaip virtuvė ar vonios kambarys. Svarbu atkreipti dėmesį, jog nors plokštė gali įgerti ne mažiau kaip 10 proc. vandens, ilgalaike drėgme pasižyminčiose patalpose (pirtyse, baseinuose ir pan.) jos naudoti nerekomenduojama. Plokštės tipas – H2.

DAUGIAU INFORMACIJOS