Knauf Knauf

Gyvenamųjų namų kvartalas „Ozo parkas“

Vilnius, Lietuva

Weiter

Moderni „miestas mieste“ principu paremta gyvenvietė Vilniaus miesto centrinėje dalyje, pradėta statyti 2006 metais.

„Ozo parkas“ – Vilniuje, Ozo, Kalvarijų ir Geležinio vilko gatvių sankirtos teritorijoje, esanti moderni daugiabučių namų gyvenvietė, kuri pradėta statyti 2006 metais.

Statant gyvenvietę didelis dėmesys skirtas rekreacinėms zonoms: šalia gyvenvietės sutvarkytas 9 ha Ozo (keturių tvenkinių) parkas, kuriame tarp medžių alėjų ir pasivaikščiojimo takų mėlynuoja trys tvenkiniai, įrengtos laisvalaikio zonos, dviračių takas. Gyventojų patogumui pirmuosiuose „Ozo parko“ daugiabučių aukštuose veikia grožio ir gydymo paslaugų įstaigos, privatus vaikų darželis ir kirpykla, parduotuvės.

test

Pastato funkcija

„Ozo parke“ iš viso bus įrengti 1028 butai. Modernioje gyvenvietėje pastatyti daugiabučiai pritaikyti tiems, kurie per trumpą laiką nori pasiekti miesto centrą, o kartu gyventi žalumos apsuptyje. Visiems „Ozo parko“ namams suteikti B klasės energinio efektyvumo sertifikatai.

Statybos užduotis

Pastatyti „miestas mieste“ principu paremtą modernią daugiabučių namų gyvenvietę, pasižyminčią funkcionalumu ir aukštais kokybės standartais.

Sprendimas

Vystant II ir III „Ozo parko“ statybų etapus, J. Balčikonio g. iškilo keturi daugiabučiai. B klasės energinio efektyvumo sertifikatus turinčių daugiabučių statybai naudotos 3-ų rūšių Knauf statybinės gipskartonio plokštės: standartinė White (GKB), drėgmei atspari Green (GKbi) ir priešgaisrinė Red (GKF). Uniflott glaistas naudotas plokštėms sujungti ir siūlėms glaistyti.

Informacija paruošta 2014-11-07

Statybos vadovo Gintauto Dumbravos komentaras

UAB „Realco statyba“ statybos vadovas Gintautas Dumbrava didelio masto objektų statyboms vadovauja ne pirmą kartą. Anksčiau įgyta patirtis dirbant su tokiais objektais kaip „Vichy“ vandens parkas bei „Siemens“ arena buvo naudinga statant gyvenvietę „Ozo parkas“.

„Vietoje, kur dabar pastatytas „Ozo parkas“, anksčiau buvo pelkėtas ir apleistas žemės sklypas, kurį reikėjo paversti modernia ir jaukia gyvenviete, sutvarkyti infrastuktūrą. Statant daugiabučius buvo svarbu, jog medžiagos būtų kokybiškos ir ilgaamžės. Su „Knauf“ statybinėmis medžiagomis dirbome ne pirmą kartą ir pastebėjome, jog pagrindinė šio gamintojo stiprybė – profesionalumas ir kokybė. Patyrę specialistai visuomet pasiruošę bendradarbiauti ir suteikti reikalingą informaciją, pasiūlyti geriausias, kliento poreikius atitinkančias medžiagas. Tai ypač svarbu statant stambius objektus, nė viename statybos etape negali likti klaidų“, – sakė statybos vadovas Gintautas Dumbrava.

Papildoma informacija

Gyvenvietę „Ozo parkas“ sudarys 18 daugiabučių. Verkių seniūnijai priklausančioje 60 ha ploto teritorijoje taip pat įsikūrusi „Siemens“ arena ir „Vichy“ vandens parkas, įrengtas ir sutvarkytas Ozo (keturių tvenkinių) parkas.

Adresas

Balčikonio g., LT 08247, Vilnius

II ir III etapų daugiabučių statybos metai

2009-2013 m.

Informacija apie naudotus produktus

White (GKB) – vidaus konstrukcijoms naudojama klasikinė gipskartonio plokštė, skirta pertvaroms, sienoms ir luboms. Ši plokštė yra stabili ir mechaniškai atspari, lengvai apdirbama. Atsižvelgiant į medžiagos statybines fizines savybes, White gali būti naudojama garsą izoliuojančiose konstrukcijose. A tipo, plačiomis panaudojimo galimybėmis pasižyminčią plokštę sudaro gipso branduolys su kartono paviršiumi.

Tam, kad pastatuose nesikauptų drėgmė ir nesiformuotų pelėsis bei grybelis, vidaus pertvaroms buvo panaudota gipskartonio plokštė Green (GKBI). Šią plokštę sudaro impregnuoto gipso branduolys, į kurį gali įsigerti≤10 proc. vandens. Dėl šios savybės Green plokštė labiausiai tinka naudoti patalpose, pasižyminčiose trumpalaike drėgme: virtuvėje, vonios kambaryje ir kt. Plokštės tipas – H2.

Red (GKF) gipskartonio plokštė yra atspari ugniai ir stabili. Šias savybes užtikrina plokštės branduolyje esantis stiklo pluoštas. Vidaus patalpoms – sienoms, pertvaroms ir luboms – naudojamos plokštės Red tipas yra DF.

Gipskartonio plokščių siūlių glaistas Uniflott gaminamas iš specialaus gipso su polimerais ir mineraliniais užpildais. Sienų plokščių siūlės šiuo glaistu glaistomos be armavimo juostos, lubų plokščių siūlės – su armavimo juosta. Šį glaistą lengva paruošti – jį išmaišius nelieka gumuliukų, jis yra elastingas. Pagrindinės Uniflott savybės: gerai kimba prie paviršiaus ir yra labai tvirtas, greitai stingsta ir džiūsta.

DAUGIAU INFORMACIJOS