Knauf garso izoliacijos sprendimai

Garso izoliacijos sprendimai - straipsnis

Balandžio mėnesio žurnale „Statyk“ pasirodė straipsnis apie Knauf pasiūlymus sprendžiant garso izoliacijos klausimus. Jame išsamiai nupasakojama kaip galima sumažinti garsus sklindančius iš kaimyno buto naudojant Knauf medžiagas. Straipsnis pateiktas apačioje.

Neretai daugiabučių gyventojai priversti klausytis muzikos ar televizijos laidų sklindančių iš kaimynų buto, nes daug kur sienų garso izoliacija pernelyg menka. Tačiau ją nesunku pagerinti prie tarpbutinių pertvarų sumontavus izoliacinę konstrukciją iš specialių Knauf garsą sulaikančių plokščių.

Žinome, jog kuo medžiaga tankesnė, tuo geriau sulaiko garsą. Specialios garsą izoliuojančios plokštės Knauf Silentboard turi didelio tankio gipso šerdį, dėl šios priežasties jos pagerina garso izoliaciją iki 10 dB. Šios plokštės montuojamos kartu su Knauf Blue plokštėmis, kurios taip pat yra tankesnės nei įprastos Knauf plokštės. Dėl šios priežasties jos apie 3 dB padidina garso sulaikymą palyginti su paprastomis plokštėmis. Šios abi plokštės montuojamos kartu, geresnei garso izoliacijai pasiekti.

Garsą izoliuojančios plokštės kartu su mineraline Knauf Insulation vata sudaro iki 8 cm storio konstrukciją, naudojant 5 cm pločio profilį.

Taigi lieka tik apsispręsti, ką renkatės – triukšmą sklindantį iš kaimyno buto, ar 8 cm pastorintą sieną.

Knauf garso izoliacijos plokštės montuojamos ant sienos lygiai taip pat kaip ir pertvara iš paprastų gipskartonio plokščių, tik vienpusė. Tvirtinti naudojami HGP arba XTN savisriegiai skirti padidinto tankio Knauf plokštėms.

Dėl didesnio Knauf garso izoliacijai skirtų plokščių tankio rekomenduojama jas montuoti su HGP arba XTN savisriegiais – storesniais ir turinčiais laiptuotą galvutės apačią. Profiliai turi būti tvirti ir 0,6 mm storio skardos.

Izoliacinės vatos storis pasirenkamas pagal profilių storį – 50, 75 ar 100 mm.

Po profilių apačia ir viršumi klijuojama juodos spalvos smūgio garso sandarinimo juosta. Izoliacinė slydimo juosta klijuojama visų profilių perimetru ir skirta trūkiams neutralizuoti.

Visa kita apdaila – siūlių ir pačių plokščių – standartinė, kaip ir kitų gipskartonio plokštės, prie kurių priklijuotas specialiai garso izoliacijai skirtos mineralinės vatos sluoksnis. Tokios plokštės tiesiog klijuojamos prie sienos, siūlės užglaistomos, visa kita apdaila – įprastinė.

Garso izoliacijos efektyvumas bus keletą kartų didesnis, jeigu izoliacija bus sumontuota toje pačioje patalpoje, iš kurios garsas sklinda. Taigi jei smarkiai triukšmauja kaimynas viršuje, efektyviau izoliuoti grindis jo bute, negu jums montuoti daugiasluoksnes lubas. Tas pats principas tinka ir sienoms.

Svarbu!
Pagal galiojančias higienos normas HN 33:2007 „Akustinis triukšmas. Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“ (Žin., 2007, Nr 75-2990) leistinas maksimalus triukšmo lygis gyvenamųjų ir visuomeninės paskirties pastatų aplinkoje nakties metu siekia 60 dB, o dienos metu – 70 dB. Gyvenamųjų pastatų miegamuosiuose kambariuose maksimalus leistinas triukšmo lygis atitinkamai siekia 45 ir 55 dB.

Garso izoliacijos konstrukcijos iš Knauf plokščių montavimo instrukcija:(žr. nuotraukos iliustruojančios kiekvieną punktą - apačioje):
1. Ant grindų ir lubų tvirtinami UW profiliai prie kurių prieš tai priklijuojama garsą izoliuojanti ir sandarinanti 3 mm juosta.
2. Vertikalūs CW profiliai tvirtinami kniediklio pagalba.
3. Slydimo juosta klijuojama šalia sumontuotų profilių visu perimetru.
4. Tarp profilių sudedamos Knauf Insulation mineralinės vatos plokštės
5. Nutiesiami komunikacijų laidai.
6. HGP sriegiais prisukamas pirmasis Knauf plokščių sluoksnis
7. Galima naudoti įrankį laikantį plokštes iš apačios ir palengvinantį jų tvirtinimą.
8. Prieš prisukdami antrąjį Knauf plokščių sluoksnį būtina užpildyti pirmojo sluoksnio siūles Knauf Uniflott glaistu.
9. Sienos glaistomos ir apdailinamos.
10. Išdžiūvus glaistui prisukamas antrasis Knauf Blue plokščių sluoksnis.
11. Padaromos išpjovos kištukiniams lizdams ir jungtukams.
12. Naudojimui paruoštos Knauf gipskartonio plokštės su stiklo vatos sluoksniu.

Knauf straipsnis „Statyk“ žurnale (2011 Nr.3) Taip pat straipsnį galite parsisiųsti .

Malonaus darbo jums linki Knauf!

Galite pasikonsultuoti su specialistais ir sužinoti, kaip tinkamai daryti būsto remontą ir kaip naudotis Knauf produktais, kam jie skirti ir kur jų galima įsigyti.
Skambink, sužinok ir remontuok! - Knauf INFOCENTRAS 8 5 213 2222 info@knauf.lt

Instrukcija

Garso izoliacijos konstrukcijos iš Knauf plokščių montavimas: