Knauf Knauf

Knauf patarimai: fasado šiltinimas

Weiter

„KNAUF“ PATARIMAI: FASADO ŠILTINIMAS

Pristatome kaip tinkamai izoliuoti fasadą

Šiame vaizdo klipe pamatysite, kaip tinkamai montuoti dviejų skirtingų tipų šilumos izoliaciją – šilumos izoliaciją iš polistireninio putplasčio plokščių ir šilumos izoliaciją iš mineralinės vatos.

1 etapas

1 etapas pasiruošimas
 • 1 etapas Pasiruošimas

Pasiruošimas

Prieš pradedant darbus, reikia uždengti langus, duris ir vartus, pavyzdžiui, apsaugine plėvele. Pirmiausia patikrinkite pagrindą, prie kurio klijuosite šilumos izoliaciją. Jis turi būti tvirtas ir sausas, nepadengtas sukibimą mažinančiomis medžiagomis. Labai įgeriantį pagrindą reikia nugruntuoti Knauf Tiefengrund giluminiu gruntu.

2 etapas

Cokolinio profilio montavimas A
 • Cokolinio profilio montavimas B
 • Cokolinio profilio montavimas C

Cokolinio profilio montavimas

Nustatome jo montavimo aukštį. Cokolinį profilį prie pagrindo tvirtiname mechaninėmis tvirtinimo priemonėmis, jų turi būti ne mažiau kaip 3 vieno metro atkarpoje. Pailgų angų pagalba profilis montuojamas norimame lygyje ir pritvirtinamas. Inkaravimo gylis turi būti mažiausiai 6 cm.

3 etapas

Izoliacinių plokščių montavimas A
 • Izoliacinių plokščių montavimas B
 • Izoliacinių plokščių montavimas C
 • Izoliacinių plokščių montavimas D

Izoliacinių plokščių montavimas

Polistireninio putplasčio plokštes tvirtiname klijais ir smeigėmis. Parodysime, kaip tai daroma, žingsnis po žingsnio. Polistireninio putplasčio plokštes pritvirtiname klijais Knauf Kleber PM arba klijavimo-armavimo skiediniu Knauf Klebespachtel P . Klijus reikia užtepti taškais per visą perimetrą. Teisingai užtepta klijų masė turi padengti mažiausiai 40 % izoliacinės plokštės ploto. Ši vertė turi būti pasiekta prispaudus plokštę prie sienos.

Klijuojamos izoliacinės plokštės tolygiai prispaudžiant prie pagrindo. Gulsčiuku patikriname, ar plokščių paviršius vertikalus. Plokštes klijuojame su siūlių perstūmimu. Reikia nepamiršti perrišti plokštes ties vidiniais ir išoriniais kampais. Vertikalios siūlės gali būti pasislinkusios viena kitos atžvilgiu ne mažiau kaip 15 cm. Durų ir langų angų kampai taip pat turi nesutapti su izoliacinių plokščių siūlėmis. Mažiausias leistinas siūlės perstūmimas nuo angos kampo yra 10 cm.

4 etapas

Tvirtinimas smeigėmis A
 • Tvirtinimas smeigėmis B
 • Tvirtinimas smeigėmis C
 • Tvirtinimas smeigėmis D
 • Tvirtinimas smeigėmis E
 • Tvirtinimas smeigėmis F
 • Tvirtinimas smeigėmis G
 • Tvirtinimas smeigėmis H
 • Tvirtinimas smeigėmis I

Tvirtinimas smeigėmis

Izoliacinės plokštės turi būti papildomai pritvirtintos prie pagrindo smeigėmis. Smeiges reikia montuoti tik klijams visiškai išdžiūvus. Plokštėms tvirtinti naudojame smeiges su metaliniu arba plastikiniu kaiščiu. Smeigės inkaravimo gylis turi būti ne mažesnis kaip 6 cm. Tai taikoma ir įkalamosioms, ir įsukamosioms smeigėms. Smeigių skaičius, inkaravimo gylis ir jų tipas nurodomi projektinėje pastato dokumentacijoje. Tačiau jų turi būti ne mažiau kaip 4 vienetai kvadratinio metro plote, o kampinėse zonose smeigių skaičių reikia padidinti iki 6–8 ar net daugiau kvadratinio metro plote.

Prieš dengiant armuojamąjį sluoksnį, reikia užpildyti plyšius, kurių galėjo atsirasti klijuojant plokštes. Plyšius tarp polistireno plokščių užpildome polistireno atraižomis arba poliuretano putomis. Šilumos izoliacijos plokščių nelygumus ir išsikišimus nušlifuojame taip, kad gautume lygią plokštumą.

Jei klijų skiediniu klijuojamas pilkosios polistireninio putplasčio plokštės, t. y. neoporas, prieš klijuojant jas reikia nušlifuoti specialia trintuve, arba tas vietas, kur bus dengiami klijai, užtepti plonu kontaktiniu klijų sluoksniu. Visi kiti darbai atliekami tokia pat tvarka. Klijuojant šią izoliacinę plokštę geriausia naudoti specialius Knauf Neoporkleber klijus.

Izoliacines plokštes iš mineralinės vatos klijuojame Knauf Kleber PM klijais arba Knauf Klebespachtel M klijavimo ir armavimo skiediniu. Prieš tepant klijus, visą plokštės paviršių reikia padengti sukibimą pagerinančiu plonu klijų sluoksniu. Jei naudojama lamelinė vata, klijai dengiami ant visos plokštės plokštumos, klijų sluoksnis subraukomas dantytuoju glaistikliu.

Izoliacines plokštes iš mineralinės vatos reikia tvirtinti smeigėmis su metaliniais kaiščiais. Jei naudojama lamelinė vata, reikia padidinti smeigių prispaudimo plotą papildomomis plastikinėmis lėkštelėmis. Smeigės inkaravimo gylis turi būti ne mažesnis kaip 6 cm. Smeigių tipas ir jų inkaravimo gylis nurodomi projektinėje objekto dokumentacijoje. Reikia naudoti mažiausiai 4 smeiges kvadratinio metro plote. Plyšius, likusius priklijavus mineralinę vatą, užpildome tik mineralinės vatos atraižomis.

5 etapas

Armavimo sluoksnio įrengimas A
 • Armavimo sluoksnio įrengimas B
 • Armavimo sluoksnio įrengimas C
 • Armavimo sluoksnio įrengimas D
 • Armavimo sluoksnio įrengimas E

Armavimo sluoksnio įrengimas

Prieš pradedant dengti armavimo sluoksnį, į Knauf Klebespachtel P arba Knauf Klebespachtel M armavimo mišinio sluoksnį reikia sumontuoti išorinius kampus sutvirtinančius profilius. Prie durų ir langų angų kampų ant šilumos izoliacijos plokščių įplukdomos stiklo pluošto tinklo juostelės. Jas reikia dengti 45 laipsnių kampu. Šių juostelių matmenys turi būti ne mažesni kaip 20 x 35 cm.

Armavimo sluoksnį ant polistireninio putplasčio plokščių padarome naudodami Knauf Klebespachtel P klijų skiedinį ir į jį įplukdydami Knauf armavimo tinklą. Pasirinkus mineralinę vatą reikia naudoti Knauf Klebespachtel M armavimo mišinį. Visą armavimo mišiniu padengtą paviršių subraukyti dantytuoju glaistikliu. Tinklą įspaudžiame į armavimo skiedinį taip, kad armavimo sluoksnio storis būtų ne mažesnis kaip 3 mm, rekomenduojamas 5 mm sluoksnis. Tinklą įplukdome su užlaidomis. Užlaidos turi būti ne mažesnės kaip 10 cm.

6 etapas

Tinkavimas A
 • Tinkavimas B
 • Tinkavimas C

Tinkavimas

Prieš tinkuodami armavimo sluoksnį padengiame Knauf Putzgrund Fassade gruntu. Šis gruntas turi būti tokio pat atspalvio, kaip ir tinkas. Gruntuojame voleliu arba šepečiu. Mineraliniu Knauf Putzgrund Mineral gruntu gruntuojame tuo atveju, jei rengiamės tinkuoti Knauf Strukturputz arba Knauf Dekorputz mineraliniu dekoratyviuoju tinku. Tinkuojame tik gerai išdžiūvus nugruntuotam pagrindui.

Tinkavimą sudaro du etapai. Pirmasis etapas – tai paviršiaus padengimas dekoratyviuoju tinku. Tam naudojame nerūdijančiojo plieno mentelę. Kitas etapas – struktūros suteikimas paviršiui. Tai atliekama trinant tinką plastikine mentele. Trynimo judesiai priklauso nuo to, kokios struktūros norime. Jei norime, kad paviršius būtų avies kailį primenančios struktūros, triname sukamaisiais judesiais, o jei norime suteikti paviršiui „lietučio“ struktūrą, triname išilginiais judesiais.

Norėdami apsaugoti tinko sluoksnį nuo intensyvių saulės spindulių, drėgmės ir vėjo naudojame apsauginius tinklus. Tinką reikia saugoti mažiausiai 48 valandas.