Knauf Knauf
Atgal

Gipsinis tinkas - visiems užsakovo sumanymams

Gipsinis tinkas

Modernūs būstai, alsuojantys šiuolaikiškomis idėjomis, neretai iškelia aibę klausimų, susijusių su tuo, kokią vidaus apdailą pasirinkti, kad ji būtų ne tik kokybiška, bet ir draugiška žmogui, o svarbiausia – leidžianti įgyvendinti net ir sudėtingiausius architektūrinius sumanymus vidaus patalpose. Architektai ir dizaineriai užsakovams pateikia pačių netikėčiausių pasiūlymų, suteikiančių galimybę pagerinti gyvenimo kokybę. Gipsinis tinkas inovatyviuose būstuose išsprendžia kylančias apdailos problemas ir leidžia pasiekti tokį rezultatą, kuris džiugina net ir po daugelio metų.

„Knauf“ gipsinis tinkas yra tinkamas naudoti net ir išrankiausių užsakovų sumanymams įgyvendinti įvairiose erdvėse – nuo rūsio, palėpės, koridoriaus, virtuvės iki vonios kambario. Šiuo tinku galima tinkuoti visus stabilius paviršius – ne tik sienas, bet ir lubas – jis puikiai tinka įrengiant ir naują būstą, ir renovuojant senas patalpas. Gipsinio tinko naudojimas įvairiapusis – jį galima rinktis ir kaip pagrindą apdailai arba kaip paskutinį apdailos sluoksnį prieš dažymą. Taip įmanoma suformuoti ne tik lygų ir glotnų paviršių, bet ir veltą, grūdėtą faktūrą. Šis tinkas yra ypač atsparus smūgiams, o dėl jo elastingumo jį galima naudoti užtinkuojant šildymo-vėsinimo sistemas.

„Norintiems įsirengti šildymo-vėsinimo sistemas patalpoje, nebūtina įrengti grindinio šildymo arba statyti radiatorių. Pasitelkus modernias apdailos medžiagas, galima rasti kur kas pažangesnį sprendimą, ypač tada, kai renovuojant patalpas, tradicinio grindinio šildymo (radiatorių) neįmanoma įrengti. Jei pageidaujama atsisakyti matomų šildymo įrenginių, rekomenduojame šildymo-vėsinimo sistemas įrengti sienose ar lubose. Naudojant „Knauf“ gipso ir kalkių tinką MP75 G/F išvedžioti šildymo vamzdžiai ar kapiliarinis tinklas tiesiog užtinkuojamas. Šis universalus gipso ir kalkių tinko mišinys yra dengiamas vienu sluoksniu, pasižymi optimaliu temperatūros paskirstymu bei pakankamu atsparumu terminėms deformacijoms. Jį naudojant galima suformuoti glotnų arba veltą, grūdėtą paviršių“, – rekomenduoja „Knauf“ statybinių mišinių grupės vadovas Jurijus Ceiko.

Estetinis patalpų vaizdas gerokai pagerėja, be to, kai nėra radiatorių, sutaupoma ploto ir užtikrinama vienodesnė temperatūra gyvenamosiose patalpose. Be to, kai nėra matomų šildymo įrenginių, ant jų nesikaupia dulkės.

Viešojo naudojimo patalpoms, kuriose nuolat vyksta žmonių judėjimas, patartina naudoti didelį paviršiaus stiprumą turintį tinką, kuris leidžia ilgai išsaugoti patrauklų erdvių estetinį vaizdą. Tinkas Knauf MP75 Diamant pasižymi didesniu paviršiaus kietumu, tad jį rekomenduojama naudoti mokyklose, darželiuose, vietose, kuriose yra dideli žmonių srautai. Juk čia ypač svarbu, kad tinko paviršiaus stiprumas būtų didelis, nes yra nemažai tikimybės, kad tinkas bus pažeistas. Tokiu paviršiaus stiprumu pasižymi retas cementinis tinkas, taigi gipsinis tinkas dar kartą patvirtina, kad jo pasirinkimas užtikrina sėkmingą ir ilgalaikį rezultatą. Be to, gipsinis tinkas išsaugo ne tik stiprumą, bet ir elastingumą, nesutrūkinėja, nebyra net esant smūgio poveikiui.

Pastaruoju metu vis labiau populiarėja apdailos būdas, kai sienoms suteikiama grūdėta paviršiaus faktūra vidaus patalpose. „Sienoms išlyginti ir grūdėtos struktūros paviršiui paruošti skirtas grūdėtos struktūros mašininis gipso ir kalkių tinkas Knauf MP75 F . Jį naudojant galima ne tik išlyginti sienas, bet ir paruošti grūdėtos struktūros paviršių, kuris ypač populiarus laiptinių zonose. Kitas žingsnis – nudažyti“. Toks pasirinkimas sutaupo laiko, kuris kitu atveju būtų skirtas patalpos apdailai – iš esmės vienu ypu išlyginamos sienos ir pagrindas paruošiamas dažymui. Taigi papildomai nereikia gruntuoti ir rūpintis kitais apdailos sluoksniais. Kai galima neišleisti pinigų papildomoms apdailos medžiagoms ir darbuotojams, gerokai sutaupoma.

Gipsinio tinko sudėtyje nėra metalo oksidų, galinčių sukelti alergiją. Gipsinio tinko pH toks pats, kaip ir žmogaus odos, todel dirbant su gipsiniais tinkais, jie nedirgina odos. „Knauf“ gipsinį tinką rekomenduoja statybos biologai. Vokietijos Rozenheimo statybos biologijos instituto specialistai atliko šio gipsinio tinko bandymus, susijusius su sveikata ir ekologija, ir patvirtino, kad jį galima naudoti be jokių apribojimų.

Jei norite pasikonsultuoti ar parinkti medžiagas savo namui, skambinkite į „Knauf” informacijos centrą tel. +370 5 213 2222 arba rašykite info@knauf.lt .

„Knauf” straipsnis publikuotas Interjeras.lt žurnale 2016 birželio mėn. Pilną žurnalo straipsnį galite rasti čia .