Knauf Knauf

Viešbutis „Pacai“

Weiter

Pacai 1
  • Pacai 2
  • Pacai 3
  • Pacai 4
  • Pacai 5
  • Pacai 6
  • Pacai 7
  • Pacai 8
  • Pacai 9
  • Pacai 10
  • Pacai 11
  • Pacai 12
  • Pacai 13
  • Pacai 14
  • Pacai 15
  • Pacai 16
  • Pacai 17

Apie objektą

Pačioje Vilniaus širdyje Didžiojoje gatvėje esantis Pacų rūmų kompleksas 2018 m. vasarą prikeltas naujam gyvenimui. Moderniu viešbučiu paverstas statinys Lietuvoje ir Baltijos šalių mastu pirmasis atstovauja tarptautiniu mastu pripažintą butikinių viešbučių tinklą „Design Hotels“. Klasikinės ir modernios architektūros komplekse įrengti 104 kambariai, iš kurių 13 liukso klasės, dar 5 – apartamentų tipo. Viešbutyje taip pat veikia restoranas, konferencijų salės, sporto klubas ir SPA.

Pastato funkcija

Naujasis viešbutis Vilniaus senamiestyje – tai moderniai įrengtos apgyvendinimui skirtos bei kitos Vilniaus miesto svečių ir vilniečių reikmėms pritaikytos patalpos, įskaitant prekybos įstaigas, SPA salonus bei aukščiausios klasės restoraną.

Statybos užduotis

Seną, kultūros paveldui priskiriamą istorinį objektą paversti moderniu, funkcionaliu objektu, išsaugant jo unikalumą bei dermę su kitais šalia esančiais istoriniais objektais.

Sprendimas

Atsižvelgiant į pastato istorinę ir kultūrinę vertę, visi darbai atlikti laikantis aukščiausių standartų. Šiam projektui įgyvendinti pasitelkta profesionalų – istorikų, archeologų, architektų – komanda. Darbų imtasi po dvejus metus trukusių kruopščių istorinių ir archeologinių tyrinėjimų. Rekonstruojant pastatą naudojamos šiuolaikiškos ir sykiu patikimos statybinės medžiagos, pasižyminčios ilgalaikiškumu.

Papildoma informacija

Vilniaus senamiestyje esantis klasicistinio stiliaus pastatas buvo ne sykį remontuojamas, jo paskirtis keitėsi. Pastatas žinomas Pacų rūmų vardu, nes 1673 m. jį nusipirko Vilniaus kaštelionas, LDK etmonas Mykolas Kazimieras Pacas. Šiai giminei pastatas priklausė iki 1831 metų – po sukilimo rūmai buvo konfiskuoti bei naudojami valstybinėms įstaigoms. 1945–2012 m. pastate taip pat buvo įsikūrusios valstybinės įstaigos.

Administracinio pastato rekonstrukcijos, pritaikant jį viešbučio reikmėms, investicija – 20 mln. Eur.

Adresas: Didžioji g. 7, Vilnius.

Statybų trukmė: 2016 m. gegužė – 2018 vasaris.

Informacija parengta: 2018 m. spalio mėn.

Informacija apie naudotus produktus

White – vidaus darbams pritaikyta gipso kartono plokštė (tipas A). Tai paprastai ir lengvai montuojamas, nedegus produktas. Standartinė gipso kartono plokštė su plačiausiomis panaudojimo galimybėmis yra skirta sienų ir lubų apdailai. Plokštę sudaro gipso branduolys su kartono paviršiumi. Plokštę galima lenkti, tai suteikia dideles dizaino galimybes. Mechaniškai atspari, lengvai transportuojama ir apdorojama plokštė pagaminta nenaudojant kenksmingų medžiagų. Plokštės atitinka standartus LST EN520 ir DIN18180.

Green – drėgmei atspari gipso kartono plokštė. Plokštę sudaro impregnuotas gipso branduolys su ≤10 proc. vandens įgėrimo galimybėmis, tad skirta naudoti drėgnose patalpose, pvz. virtuvėje, vonios kambaryje. Vidaus darbams skirta medžiaga pasižymi didelėmis dizaino galimybėmis, Green“ plokštės tipas – H2.

Blue – ypač dideliu atsparumu pasižyminti vidaus darbams skirta gipso kartono plokštė. Tvirtesnė už standartinę ir drėgmei atspari plokštė pritaikyta kritinėms ir didesnio krūvio zonoms. Mechaninį atsparumą ir atsparumą ugniai padidina Blue plokštę sudarantis impregnuoto gipso branduolys su stiklo pluoštu. Tai lengvai ir paprastai montuojama medžiaga, puikiai tinkanti vidaus apdailai. Montuojant Blue plokštes galima išgauti įvairias formas. Šios plokštės yra atsparios įvairiems aplinkos poveikiams, ilgai tarnauja. Be to, tai ekologiškas sprendimas, nes plokštės pagamintos nenaudojant kenksmingų medžiagų. Šios plokštės buvo pasirinktos dėl padidintos jų masės – tai leidžia nedidinant pertvarų pločio turėti geresnę garso izoliaciją.

Silentboard yra vidaus darbams skirta garsą izoliuojanti plokštė. Modifikuota gipso šerdis šiai plokštei suteikia išskirtines garso izoliacines savybes. Plokštės savybės leidžia sumontuoti didžiausia garso izoliacija pasižyminčias plonas sistemas. Šios plokštės taip pat tinka ir priešgaisrinėms sistemoms. Frezuojant šią plokštę galima išgauti įvairias formas, dekoratyvius elementus, todėl ją dažnai renkasi tie, kuriems reikia išskirtinių dizaino sprendimų. Silentboard“ plokštės lankstumas padeda išspręsti ne vieną sudėtingesnio projekto uždavinį. Mechaniškai atspari plokštė pagaminta nenaudojant kenksmingų medžiagų. Šių plokščių patikimumą patvirtina joms suteikti standartai LST EN520 ir DIN18180.

CW – profiliai gipso kartono konstrukcijoms montuoti. Šie profiliai dažniausiai naudojami pertvarinių konstrukcijų, sienų apkalų ir lubų sistemų montavimo darbams. Gipso kartono plokštės tvirtinamos savisriegiais sraigtais. Profilių nugarėlėje kas 50 cm yra „H“ raidės formos perforaciniai įspaudai, kuriuos statybos vietoje galima atverti ir per juos perkišti mažesnius vamzdžius, kabelius ir laidus. Dėl skirtingo šoninių dalių ilgio profilius galima jungti – sudėti vieną į kitą.

UW – profiliai, naudojamas montuojant lubų ir sienų karkasus. Šie profiliai tvirtinami kaip perimetriniai profiliai prie esamų konstrukcinių elementų (sienų, grindų ir lubų) arba naudojami kaip CW, MW ir UA profilių jungiamasis elementas. Dėl perforuotos nugarėlės juos paprasčiau tvirtinti mūrvinėmis, nes nereikia papildomai matuoti atstumo. Skardos storis – 0,6 mm.

UD – profiliai su 28 mm pločio nugarėle ir 27 mm aukščio šonais. Tinkamas jungiamasis elementas profiliams CD 60/27. Tvirtinami kaip perimetriniai profiliai prie esamų konstrukcinių elementų (sienų, grindų, lubų) ir sujungia CD profilių galus. Dėl nugarėlėje esančios skylių perforacijos (atstumas maždaug 25 cm) tvirtinimas mūrvinėmis yra lengvesnis.

Uniflot – gipsinis glaistas skirtas gipso kartono plokščių siūlėms glaistyti. Jis taip pat tinka perforuotų akustinių gipso plokščių siūlėms formuoti, sausų gipso plokščių Brio / Brown grindų siūlėms. Aukštos kokybės su specialiais priedais sukurtas glaistas naudojamas vidaus darbams. Priemonė skirta dirbti rankomis, lengvai glaistomas ir paprastai nuvalomas nuo įrankių.

UAB „Conresta“ patirtis

Bendrovės „Conresta“ statybų vadovas Osvaldas Vosylius statybų objektą apibūdina kaip antikvarinį pastatą, kurį rekonstruojant reikia laikytis įvairių paminklosaugos reikalavimų, išsaugoti pastato unikalumą, ieškoti netipinių statybos sprendimų.

„Lengva yra tenai, kur mūsų nėra. Kai dirbi, dažniausiai kyla nenumatytų problemų, apie kurias projekto pradžioje nebuvo pagalvota, viską įmanoma padaryti. Šio statinio rekonstrukcijos darbai nėra pirmas ir vienintelis tokio tipo objektas, panašios patirties esame turėję ir anksčiau. Kaip vieną iš išskirtinių šių statybų aplinkybių galėčiau įvardinti tai, jog visas statybines medžiagas mums teko užsinešti į trečią rūmų aukštą, kadangi pastate nėra lifto. Tačiau net ir tai nebuvo didelė problema“, – sako bendrovės „Conresta“ statybų vadovas.

Nors „Knauf“ medžiagos nėra naujiena statybos bendrovei, kiekviename objekte kyla specifinių klausimų. Į visus tokius klausimus padeda atsakyti „Knauf“ specialistai. Daugiausiai jų pagalbos prireikė statybų pradžioje – „Knauf“ atstovė į objektą vyko keletą kartų. „Kiekviename objekte – kitokios detalės, kitokie sujungimai, o kadangi viską reikia atlikti itin kruopščiai, bendradarbiavimas su gamintojais yra itin svarbus“, – aiškina O. Vosylius.

DAUGIAU INFORMACIJOS