Knauf Knauf

Hollister Lietuva

Weiter

Hollister Lietuva

Hollister Lietuva
  • Hollister Lietuva
  • Hollister Lietuva
  • Hollister Lietuva
  • Hollister Lietuva

2019 m. Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veiklą pradėjo medicininės įrangos gamintoja „Hollister Lietuva“. Lietuvoje įsikūręs JAV įmonės „Hollister Incorporeted“ padalinys gamina stomos priežiūros bei intensyvios terapijos ir žaizdų priežiūros reikmenis vartotojams ir sveikatos priežiūros specialistams. Gamykla užima 24 tūkst. kv. m. plotą, joje įrengtos gamybos ir erdvios sandėliavimo zonos, taip pat administracinės ir techninės patalpos.

Hollister Lietuva

Apie objektą

2019 m. Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veiklą pradėjo medicininės įrangos gamintoja „Hollister Lietuva“. Lietuvoje įsikūręs JAV įmonės „Hollister Incorporeted“ padalinys gamina stomos priežiūros bei intensyvios terapijos ir žaizdų priežiūros reikmenis vartotojams ir sveikatos priežiūros specialistams. Gamykla užima 24 tūkst. kv. m. plotą, joje įrengtos gamybos ir erdvios sandėliavimo zonos, taip pat administracinės ir techninės patalpos.

Pastato funkcija

Pagrindinis „Hollister Lietuva“ tikslas – gaminti ir teikti Europos rinkai medicinai skirtus produktus. Planuojama, jog pradžioje įmonė gamins stomos produktus, vėliau gaminių asortimentą papildys ir urologijos linijos produktai, daugiausiai – kateteriai. Įmonės strategijoje numatyta, jog Kauno LEZ įsikūrusiame padalinyje dirbs 300 darbuotojų: aukštos kvalifikacijos inžinieriai, vadybininkai, technikos ir kitų sričių specialistai.

Statybos užduotis

Gamyklos statybos darbus atlikusi statybų bendrovė „YIT Lietuva“ (buvusi „YIT Kausta“) turėjo sukurti šiuolaikišką ir inovatyvų pastatą, atitinkantį aukščiausius saugumo parametrus, taikomus medicininių preparatų gamintojams. Amerikiečių kompanijai „Hollister Incorporated“ priklausantis padalinys Lietuvoje buvo statomas renkantis aukščiausios kokybės statybines medžiagas, kadangi pastatas turėjo atitikti tarptautinį „FM Global“ standartą.

Sprendimas

Gamyklos statybos vyko dviem etapais – pirmajame etape buvo pastatytos pagrindinės konstrukcijos ir uždengtas stogas, antrajame etape vykdyti lauko inžinerinių tinklų įrengimo bei teritorijos tvarkymo darbai. Dėl poreikio užtikrinti atsparumo ugniai klasę „EI 120“, priešgaisrinių lubų ir šachtų įrengimui buvo pasirinktos Fireboard gipso plokštės, lubos buvo formuojamos naudojant Knauf K219 bepakabių lubų sistemą, o šachtinės konstrukcijos įrengtos pagal Knauf W628B sistemą. Siekiant išsaugoti garso izoliacines vertes tarp skirtingų patalpų vietose, kur numatytos gipskartonio konstrukcijų jungtys su lauko fasado elementais bei kitomis konstrukcijos buvo naudojami individualiai situacijai pritaikyti sprendimo mazgai remiantis Knauf technikų rekomendacijomis.

Adresas: Oro parko g. 2, Sergeičikų km., Karmėlavos sen., Kauno r. (KAUNO LEZ)

Informacija parengta: 2019 m. balandžio mėn.

Papildoma informacija

„Hollister Incorporated“ vadovų teigimu, savo plėtros kryptimi Lietuvą įmonė pasirinko neatsitiktinai. Kaunas yra įmonei strategiškai patogioje vietoje, turi tinkamas technines kompetencijas ir palankias sąlygas investicijoms. Kompanijos atstovai teigiamai įvertino ir Lietuvos mokslo bazę, specialistų išsilavinimą bei kompetenciją, taip pat ateityje tikisi glaudžiau bendradarbiauti su Kauno technologijos universitetu, Lietuvos sveikatos mokslų universitetu ir kitomis švietimo įstaigomis.

UAB „YIT Lietuva“ statybos vadovas Tadas Rūškys:

Statybos vadovas Tadas Rūškys prie „Hollister Lietuva“ pastato statybų dirbo beveik pusantrų metų – nuo objekto statybos darbų pradžios 2017 m. lapkričio iki pabaigos 2019 m. kovo mėn. „Šio objekto statybos skyrėsi nuo kitų tuo, jog darbai buvo vykdomi dviem atskirais etapais – pirmiausia buvo atlikti žemės paruošimo statyboms darbai, pastatytos pagrindinės kolonos ir įrengti lauko tinklai, o vėliau vyko antrojo statybos darbų etapo konkursas, kurį laimėjusi mūsų įmonė užbaigė statybos darbus, įrengė inžinerinius tinklus, sutvarkė aplinką. Dėl tokios statybų organizavimo tvarkos abiejų etapų statybos darbus turėjome planuoti kaip du visiškai atskirus projektus, net ir statybų darbams reikalingų laikinų privažiavimo kelių įrengimui buvo taikomi griežti reikalavimai. Tai buvo didelis ir įdomus projektas, prie kurio per visą laikotarpį dirbo apie 300 žmonių“, - sako T. Rūškys.

Pasak T. Rūškio, vienas iš įdomesnių netradicinių vidaus apdailos sprendimų buvo Knauf priešgaisrinės bepakabės lubos: „Nors Lietuvoje bepakabių lubų sistema nėra naujiena, vis tik save laikančios lubos nėra plačiai paplitusios Lietuvoje. Šios lubos tvirtinamos tik į sieną ir joms reikalingi specialūs profiliai, tačiau iš principo jų įrengimas nėra itin sudėtingas procesas.“

Bene didžiausiu šio objekto iššūkiu T. Rūškys įvardijo pastato atitikimą „FM Global“ standartui. Šis saugumą ir patikimumą apibrėžiantis standartas yra amerikiečių sukurta specialių reikalavimų sistema, pagal kurią keliami aukšti kokybiniai reikalavimai statybinėms medžiagoms, įskaitant priešgaisrines sistemas, konstrukcijas ir kt. „Kadangi šis pastatas priklauso amerikiečiams ir jis pritaikytas farmacijos pramonei, pastatą apdraudusi draudimo bendrovė reikalavo aukščiausios kokybės statybinių medžiagų. Džiaugiamės, jog pavyko įgyvendinti visus užsakovo pageidavimus“, - sakė T. Rūškys.

Informacija apie naudotus produktus

„Blue“ gipskartonio plokštė – ypač dideliu atsparumu pasižyminti vidaus darbams skirta gipskartonio plokštė. Šios plokštės buvo pasirinktos dėl padidintos jų masės – tai leidžia nedidinant pertvarų pločio turėti geresnę garso izoliaciją. Tvirtesnė už standartinę ir drėgmei atspari plokštė pritaikoma visų tipų patalpoms. „Blue“ gipskartonio plokštė puikiai tinka priešgaisrinėms gipskartonio sistemos įrengti. Tai lengvai ir paprastai montuojama plokštį, puikiai tinkanti vidaus apdailai, lenkiant galima išgauti įvairias formas. Be to, tai ekologiškas sprendimas, nes plokštės pagamintos nenaudojant kenksmingų medžiagų. Plokštės tipas – DFH2IR.

„Green“ gipskartonio plokštė – drėgmei, atspari vidaus patalpoms skirta gipskartonio plokštė. Ją sudaro impregnuotas gipso branduolys su ≤10 proc. vandens įgėrimo galimybėmis ir žalios spalvos kartono paviršius. „Green“ gipskartonio plokštė tinka pertvaroms ir luboms montuoti ant karkaso, taip pat mansardoms, kabamosioms luboms įrengti bei yra pritaikyta šachtinių sienų konstrukcijoms. Ji gali būti klijuojama ant betono, mūro sienos naudojant klijus „Perlflix“. Šios plokštės savybės užtikrina efektyvų jos panaudojimo drėgnuose patalpose. Plokštės tipas – H2.

„White“ gipskartonio plokštė – vidaus darbams skirta gipskartonio plokštė. Tai paprastai ir lengvai montuojamas produktas. Standartinė gipskartonio plokštė su plačiausiomis panaudojimo galimybėmis yra skirta sienų ir lubų apdailai. Plokštę sudaro gipso branduolys su kartono paviršiumi. Plokštę galima lenkti, tai suteikia dideles dizaino galimybes. Mechaniškai atspari, lengvai transportuojama ir apdorojama plokštė pagaminta be kenksmingų medžiagų. Plokštė tinka pertvaroms ir luboms ant karkaso, mansardoms, kabamosioms luboms įrengti, ji pritaikyta ir šachtinių sienų konstrukcijoms. Taip pat gali būti klijuojama ant betono, mūro sienos, naudojant klijus „Perlflix“. Plokštės tipas – A.

„Red“ – priešgaisrinė gipskartonio plokštė vidaus darbams skirta gipskartonio plokštė. Ją sudaro gipso branduolys su stiklo plaušu, padidinantis plokštės mechaninį atsparumą ir atsparumą ugniai. „Red“ plokštė skirta vidaus patalpoms. Ji tinka sienoms, pertvaroms ir karkasinėms luboms, mansardoms, kabamosioms luboms įrengti, taip pat pritaikyta šachtinių sienų konstrukcijoms. Ji gali būti klijuojama ant betono, naudojant klijus „Perlflix“. Tai stabili ir mechaniškai atspari plokštė, ji pagaminta nenaudojant kenksmingų medžiagų. Fizinės medžiagos savybės užtikrina efektyvų plokštės naudojimą priešgaisrinėse konstrukcijose. Plokštės tipas – DF.

Speciali A1 klasės stiklo audiniu dengta gipso plokštė „Fireboard“ naudojamos sausosios statybos sistemose. Ši plokštė suteikia optimizuotą priešgaisrinę saugą, yra nedegi. „Fireboard“ plokštė gali būti naudojama pakabinamoms ir bepakabėms luboms, metalinio karkaso ir šachtinėms sienoms ir apkaloms. Plokštė yra nedidelio svorio, paprastai montuojama, pasižymi nedidelėmis įrąžomis ir deformacija, kuri gali atsirasti dėl aplinkos klimato pokyčių.

Knauf bepakabių lubų sistema yra pati save išlaikanti sistema, tvirtinama tik į sienas. Lubų karkasui formuoti naudojami cinkuoto plieno CW ir UW arba UA ir UW profiliai kartu su įvairių tipų gipso plokščių apkala. Ši sistema tampa puikiu sprendimu kuomet patalpų perdangos yra netinkamos konstrukciją laikančioms pakaboms tvirtinti, pakabinamoms luboms įrengti trukdo palubėse sumontuota inžinerinė įranga, reikia įrengti aukščiausio lygio garso izoliaciją. Atsižvelgiant į pasirinktus sistemos karkaso parametrus ir apkalą, maksimalus lubų konstrukcijos plotis gali būti iki 6 m.