Knauf Knauf

Hamburgo Elbės filharmonija

Weiter

„Baltoji oda“: įspūdingas erdvės ir skambesio rezultatas

Hamburgo Elbės filharmonijos Didžiąją koncertų salę muzikos žinovai ir mėgėjai priskiria dešimčiai geriausių viso pasaulio koncertų salių. Už tai atsakinga vadinamoji „baltoji oda“, savo ypatingu dizainu sukėlusi tikrą sensaciją. „Baltąją odą“ sudaro aukščiausios klasės medžiaga GIFAtec iš Knauf Integral. Iš itin suspaustų gipso plaušo plokščių pagaminti daugiau nei 10 000 sieninių elementų užtikrina nepakartojamą erdvės ir skambesio pojūtį.

test

Ant buvusio uosto sandėlio pastato įrengus Elbės filharmoniją, Hamburgas gavo naują pasaulinio lygio kultūros simbolį. Pagal žinomo Šveicarijos architektų biuro „Herzog & de Meuron“ brėžinius Elbės viduryje pastatytą pastatų kompleksą sudaro trys modernios koncertų salės, viešbutis bei 45 butai ir 37 m aukštyje esanti lankytojams atvira Plaza apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria nepakartojama miesto ir uosto panorama.

2 100 klausytojų talpinanti Didžioji koncertų salė yra pagrindinis Elbės filharmonijos akcentas ir jaudinantis šedevras tiek architektūros, tiek apdailos požiūriu. Dėl vynuogynų terasas primenančio išdėstymo aplink sceną kiekviena vieta nuo dirigento yra nutolusi ne toliau kaip per 30 metrų. Tai garantuoja optimalų klausymosi malonumą, taip pat kaip ir vienintelė pasaulyje patalpos kevalo apdaila, kuri savo „baltąja oda“ vadinama korine struktūra sukėlė tikrą siautulį architektų pasaulyje ir užtikrina aukščiausio lygio akustiką. „Baltoji oda“, sukonstruota pagal visame pasaulyje garsaus akustikos specialisto Yasuhisa’os Toyota’os projektą, užima 6 000 kv. m plotą ir susideda iš 10 287 sieninių elementų, kurių kiekvienas yra unikalus ir pagamintas iš Knauf Integral iki penkių sluoksnių aukščiausios klasės medžiagos GIFAtec.

Statybos užduotis

Koncertų salė yra architektūros ir statybos šedevras. Dėl kruopščiai akustiškai sukurtos „baltosios odos“ Elbės filharmonija yra viena iš dešimties geriausių koncertų salių pasaulyje. Siekiant geros garso izoliacijos, nuo likusio pastato atskirta 12 500 tonų salė stovi ant 362 spyruoklių paketų. Projektuojant patalpos apdailą buvo reikalaujama optimalaus klausymosi malonumo kiekvienoje iš 2 100 vietų, kurios kaip vynuogynų terasose išdėstytos aplink orkestrą. Akustikos specialistas Yasuhisa Toyota sukūrė tam išskirtinę sienų dangą, siekdamas kiekvienoje vietoje optimaliai nukreipti ir paskleisti gaunamą garsą.

Sprendimas

„Baltoji oda“ susideda tik iš aukščiausios klasės medžiagos GIFAtec, kurią Knauf Integral šiam projektui pagamino pakeistos sudėties, t. y. šviesesnę. Pirmiausia šios itin suspaustos gipso plaušų plokštės suklijuojamos iki penkių sluoksnių, kurių bendras storis siekia iki 180 mm, ir po to apdirbamos CNC frezavimo staklėmis. Pagal akustikos specialistų duomenis, buvo išpjauta daugiau nei milijonas 5–90 mm gylio kriauklės formos dalių, kurios vėliau suteikė „baltajai odai“ būdingą korėtą paviršiaus struktūrą. Tokiu būdu buvo pagaminti 10 287 sieniniai elementai, kurių kiekvienas yra unikalus. Antroje pusėje esantys U profiliai naudojami kaip montavimo konstrukcijos.

Informacija parengta: 2017 m. birželis.

Papildoma informacija

Užsakovas: Laisvasis ir Hanzos miestas Hamburgas, atstovaujamas „ReGe Hamburg Projekt-Realisierungsgesellschaft mbH“

Generalinis projektuotojas: „Herzog & de Meuron“, Bazelis (Šveicarija), ir „Höhler + Partner Architekten und Ingenieure“, Hamburgas

Generalinis rangovas: HOCHTIEF, Esenas

Akustika: Yasuhisa Toyota, „Nagata Acoustics“, Tokijas, Los Andželas, Paryžius

„Baltosios odos“ rangovas: „Peuckert GmbH“, Mėringas (3D projektavimas, gamybos ir montavimo planavimas, užsakymo vykdymas ir montavimas)

„Peuckert GmbH“ elementų gamybos tiekėjas: „Hasenkopf Holz + Kunststoff GmbH & Co. KG“, Mėringas

Informacija apie naudotus produktus

Knauf Aquapanel Outdoor – tvirta, nedegi, smūgiams atspari cementinė išorės plokštė, idealus pagrindas išorinėms sienoms bei luboms ventiliuojamose bei apsaugotose nuo vandens sistemose. Ji pagaminta su cemento užpildu, kurio paviršius iš abiejų pusių padengtas stiklo pluošto tinkleliu. Ši plokštė tinka įrengiat ar renovuojant fasadus ir išorėje esančias lubas. Plokštė gali būti lenkiama sausa, jos lenkimo spindulys – iki 1 metro.

GiFAtec – lengvai formuojama didelio tankio gipso plaušo plokštė. Užtikrina puikią akustiką, gerą patalpos mikroklimatą, izoliuoja šilumą, yra atspari mechaniniams pažeidimams. Plokštės naudotos lubų įrengimui, kuriant “baltąją odą”.

CD profiliai - 60 mm pločio ir 27 mm aukščio. Vieninteliai profiliai be perforuotų skylių. Dažniausiai naudojami kabamųjų lubų konstrukcijose bei sienų apdailai. Gipso kartono plokštės prisukamos prie 60 mm nugarėlės.

UD profiliai - 28 mm pločio nugarėlė ir 27 mm aukščio šonai. Tinkamas jungiamasis elementas profiliams CD 60/27. Tvirtinami kaip perimetriniai profiliai prie esamų konstrukcinių elementų (sienų, grindų, lubų) ir sujungia CD profilių galus. Dėl nugarėlėje esančios skylių perforacijos (atstumas maždaug 25 cm) tvirtinimas mūrvinėmis yra lengvesnis.